Bebeklerin Neden Kesintisiz Uyumadığı Belli Oldu!


Bebeklikten çocukluğa geçildiğinde, uyku sorunlarının çözüldüğünü düşünseler de iki yaşına gelen çocukların hala kesintisiz uyumaması karşısında büyük şaşkınlıklar yaşayabiliyor. Bilim insanları bebeklerin ve çocukların neden kesintisiz uyumadığını ortaya çıkarttı. İşte bebeklerin neden kesintisiz uyumadığının nedeni.

Uzmanlar, ebeveynlerin bilinçaltındaki duygu ve düşüncelerin, bebeklerin uyku alışkanlıklarını değiştirme konusunda hareket etmelerini engelleyici bir neden olabileceğini düşünüyor ve bu konuda ebeveynlere bazı tavsiyelerde bulunuyor. 

Bebekleriyle gün boyu ilgilenen ebeveynler, en azından gece uykusunu alabilmek için bebeklerinin de tüm gece hiç uyanmadan uyumasını istiyor. Ancak bilinçaltındaki duygu ve düşünceleri, bebeklerin uyku alışkanlıklarını değiştirme konusunda engelliyor. 

Konuyla ilgili olarak açıklamalarda bulunan uyku danışmanı Selen Üçok ve Sedef Fenik, “Pek çok ebeveyn, bebeklerinin güvenli bir şekilde uyuduğu ile endişe duyduklarını belirtiyor. Bebekleri ile beraber bir yatan ebeveynlerin sık sık bebeklerini kontrol etmek istediklerini belirten Üçok ve Fenik, Oysaki bebeklerinin uyurken güvende olduğuna dair, kendilerini bir kez olsun rahat hissetmeyi başarabilirlerse, emin olsunlar ki onun gece uzun süreli, sağlıklı ve kaliteli uyuması yolunda büyük bir adım atmış olacaklar diyor. 

Son olarak bebeklerin beslenmesinin bir düzen içerisinde olmasının uykusunu etkilediğini belirten Üçok ve Fenik, gün içindeki beslenme saatlerinin belli bir saat aralığı arasında gerçekleşmesi gerektiğini ve bebeklerin bu saatlere uygun bir şekilde beslenmesi gerektiğini bu durumda bebeklerin kesintisiz bir uykuya sahip olacaklarını belirtiyor. 


Yorumlar 0

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
Biçim Seç
Personel test
Kişilik hakkında bir şey ortaya koymayı amaçlayan sorular dizisi
Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Bir Olayı veya Görseli oylamaya sunmak için
İçerik
Gömülü ve Görsellerle içerik paylaşma
Liste
Klasik listeler oluşturun
Geri Sayım Listeleri
Klasik geri sayım listesi oluşturun
Açık Liste
Kendi öğenizi gönderin ve en iyi sunum için oy verin
Oylama Listesi
En iyi liste ögesisin belirlemek için oylamaya sunun
Meme
Özel memeler yapabilmek için kendi resimlerinizi yükleyin
Resim
Fotoğraf veya GIF
Gif
GIF formatı