Beden dilin sana ve karşındakine ne söylüyor?


İletişim sözlü ve sözsüz olarak ikiye ayrılır ve karşıdaki kişiye ilettiğin mesajda beden dilin yani sözsüz ögeler çok önemlidir. Sözsüz ögeler beden dilinizin anlattıklarından oluşur. Beden dili çözümleme konusunda pek çok uzman bize beden dilimizin söylemek istedikleri hakkında ipuçları veriyor. İşte, 9 adımda beden dilinizin anlattıkları!

Dudak yalamak

Eğer dudaklarını açlıktan ötürü yalamıyorsan karşı taraf bunu cinsel çekicilik olarak okuyabilir. Romantik duygular beslediğiniz birinden bahsederken de dudaklarınızı yalayabilirsiniz.

Tokalaşmak

Hoş, sağlam ve yeterince içten bir tutuş dışadönük ve kendine güvenen biri olduğunuzu gösterir. Gevşek ve zayıf bir tutuş emniyetsiz hissettiğinizi belirtir. Karşınızdaki eli çok kısa süre tutmanız utangaçlığınıza işaret eder.

Kafa sallamak

Konuşurken başınızı yukarı aşağı sallamanız sizi karşı tarafla hemfikir ve ilgili gösterir.

Yüzünüze ve saçınıza dokunmak

Saçlarınızı geriye doğru taramak, döndürmek hoşunuza giden birinin ilgisini çekmek istediğinizi belirtir.

Gülümsemek

İçten bir gülümseme bulaşıcıdır ve birine gülümsediğiniz zaman onun ağız kasları da sizinkini taklit edecektir. Gülümsemeler beynin mutlulukla ilgilenen kısımlarını etkiler ve karşınızdaki kişiyle daha iyi bir iletişim kurarsınız.

Duruş

Çapraz durmayan kollar ve bacaklarla geniş bir şekilde ayakta durmak iletişime açık ve müsait olduğunuzu belirtir. Yere bakıyorsanız ve kollarınızı göğsünüzde birleştirdiyseniz iletişime kapalı ve erişilemez olduğunuz sinyallerini gönderir.

El hareketleri

Unutulmaz olmak ister misiniz? Ellerinizle konuşun. Ellerinizle konuşmanız kelimelerinizden daha akılda kalıcı olacaktır. Ancak fazla abartırsanız ve kontrolden çıkarsanız sizi heyecanlı ve acemi gösterebilir.

İrileşmiş gözbebekleri

Birine ilgi duyduğunuzda gözbebekleriniz genişler. Bu kontrol edebileceğiniz bir şey değildir ancak büyük göz bebekleri sizi başkaları için daha çekici hale getirir.

Gergin dudaklar

Konuşurken gergin dudaklara sahipseniz yalan söylüyor olma olasılığınız yüksek.


Yorumlar 0

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR