Bilgisayar Bağımlısı Genç Babasını Öldürdü


Bilgisayar Bağımlısı Genç Babasını Öldürdü
Bilgisayar Bağımlısı Genç Babasını Öldürdü

BİLGİSAYAR BAĞIMLILIĞI

Bilgisayar bağımlılığı günümüz gençleri arasında sıkça görülen yeni bir sağlık problemi olarak tıp literatüründe yer almaya başladı. Bilgisayar bağımlılığına en çok yakalanan grup ise oyun oynayanlardan oluşuyor. Geçtiğimiz yıllar içerisinde bilgisayar bağımlılığı yüzünden ölen veya açlıktan baygınlık geçirenlerin haberini görüyorduk lakin son haber oldukça şaşırtıcı oldu. Avustralya’da yemek yemesi için sofraya çağıran babasını bıçaklayarak öldüren Daniel Chapman’in haberini tüm dünya şoke olarak okudu.

Günde 20 saat oyun oynayarak bilgisayar başından kalkmayan Daniel Chapman, babasının hazırladığı yemek için sofraya çağırmasına karşılık oyun oynadığını ve yemeğe gelemeyeceğini söyledi. Bu duruma sinirlenen baba oğlunun odasına girerek bilgisayarın kablolarını sökmeye başladı. Bu durum karşısında oldukça sinirlenen ve kendini kaybeden oğul, yatağının altında bulunan bıçağı eline alarak babasını bıçakladı. Hastaneye kaldırılan baba yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamadı.

Polis tarafından göz altına alınan Daniel Chapman’in avukatı, sanığın babasını isteyerek öldürmediğini ve şu anda cezaevinde yeni yeni neler yaptığının farkına varıyor ve bu konuda kendini suçluyor dedi. 17 Kasım 2018 tarihinde görülecek mahkeme ile kararın açıklanması bekleniyor.


Yorumlar 0

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR