Bilim İnsanları Kahvaltı Yapmanın Önemini Ortaya Çıkarttı!


En önemli öğünlerden birisi olan kahvaltının önemini bilim insanları tarafından ortaya çıkartıldı. İşte bilim insanları tarafından yapılan araştırmanın sonuçları. 

Büyüklerimiz tarafından da her seferde dile getirilen kahvaltının önemi bir kez daha ortaya çıktı. Bilim isanlarının yaptıkları araştırma sonucunda açıklama yapan uzmanlar, kahvaltı yapmak istemeyenlerin kalp ve damar hastalıklarına yakalanma olasılıklarının arttığını ortaya çıkarttı. 

Bilim insanları tarafından 1988 ile 1994 yılları arasında yapılan araştırma sonuçlarına göre kahvaltının önemi bir kez daha ortaya çıktı. Bahsedilen yıllarda 40 ve 75 yaş aralığında olan 7.000’e yakın insan katıldı. Araştırma sonuçlarında kahvaltı alışkanlıkları olan kişilerin, kalp damar rahatsızlıklarına yakalanma olasılığının düştüğünü gözlemlendi. 

Gerçekleştirilen çalışma kapsamında ayrıca kahvaltısını düzgün yapmayan kişilerin 2. Tip diyabet hastalığan da yakalanma oranının arttığı tespit edildi. Uzmanlar tarafından yapılan açıklamaya göre ayrıca kahvaltının her gün düzenli olarak yapılması gerektiğini ve bu konunun ciddi sonuçlara neden olabileceğini ifade ediyor. 


Yorumlar 0

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR