Bilim İnsanları Seksten Bile Daha Fazla Zevk Veren Aktiviteyi Açıkladı!


Bilim insanları gerçekleştirdikleri araştırmalar sonucu insanlara seksten bile daha zevkli gelen aktiviteyi tespit etti. İşte seksten bile daha fazla zevk veren o aktivite. 

Bilim insanları tarafından çeşitli bölgelerdeki pek çok insan üzerinde yapılan çalışmalar sonucunda bazı insanların alışveriş yaparken seksten bile daha fazla zevk aldığını tespit etti. Alışverişin betin üzerindeki psikolojik etkileri üzerine çalışmalar yürüten bilim insanları bu çalışmalarda gama beyin dalgalarını inceledi. 

New York Times tarafından yayımlanan habere göre araştırma sonucunda “ilhamlı” ve “yalnızca ortama uymak” için alışveriş yapan iki farklı insan tipinin olduğu da belirtildi. İlhamlı grubun yüzde 84’lük kısmı, alışveriş yaparken turunu bitiren Formula 1 yarışçısı kadar haz duyuyor. Bu haz diğer alışveriş yapan insanlardan iki kat daha fazla mutlu olduklarını gösteriyor. 

Ortama uymaya çalışan diğer grup ise zihinsel ve bedensel açıdan diğer gruba göre her 10 dakikada bir olarak yüzde 30 daha fazla yoruluyor. “İlhamlı” grubuna dahil olan bir insan kaliteli bir alışveriş yapıp istediklerine ulaştığında sekten bile daha fazla haz duyuyor. Bilim insanlarının bu araştırması bazı insanların alışverişi neden çok sevdiğini de kanıtlamış oldu. 


Yorumlar 0

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR