Bill Gates, Öğrencilik Hayatı Boyunca Pişman Olduğu Tek Şeyi Açıkladı!


Bill Gates, bildiğiniz gibi dünyanın en büyük şirketlerinden olan Microsoft’un kurucusu. Ama tabi yaptıkları ve söyledikleri bununla sınırlı değil.

 

Özellikle insani yapısıyla ön plana çıkan Bill Gates, son dönemlerde farklı açıklamalar yapıyor. Örneğin geçmişine yönelik olarak öğrencilik yıllarından bahsediyor ve tavsiyeler veriyor.

Hal böyleyken bu tip bir figürün kişisel hayatı ve kişiliği ile ilgili de her şey merak ediliyor. Bill Gates özel yaşamıyla ilgili başarı öykülerini, düşünce ve fikirlerini paylaşmaktan çekinmeyen biri.

Bu bağlamda kendisi, yapılan yeni bir röportajda kolej hayatına dair pişmanlıklarından söz etti.

1975 yılında Harvard Üniversitesi’ne adım atan Bill Gates, üniversite hayatı boyunca çok fazla anti-sosyal bir kişiliğe sahip olduğunu ve bundan büyük bir pişmanlık duyduğunu söyledi. Microsoft’un eski CEO’su ve Gates’in Harvard’dan arkadaşı olan Steve Ballmer’ın kendisini Harvard’ın ünlü gençlik kulüplerinden Fox Club’a davet ettiğini belirten Gates,

 

O kadar anti sosyaldim ki varlıklarından bile haberim yoktu.

 

Steve bazı deneyimleri tatmam gerektiğini söyledi. Sanırım alkolden söz ediyordu. Derslerden daha iyi notlar almak ve daha çok derse girip çıkmak dışında hiçbir şeyi umursamıyordum. Keşke daha fazla insan tanısaydım.

diyerek o dönemki pişmanlığını dile getirmiş. Bu konuda kendine has açıklamalar yapan Bill Gates, çalışmalarında da gayet başarılı sonuçlar üzerinde duruyor. 


Yorumlar 0

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR