Bir Bardak Çaya 53₺ Verince Parasının Peşine Düştü Sosyal Medyada Gündem Oldu


çaya 53₺

Arkadaşlarının masasına merhaba demek için oturdu, bir bardak çay içti, hesabı kızlar ona kitleyince çaya 53₺ vermek içine oturdu ve konuyu bir forumda paylaşınca Türkiye’nin gündemine oturdu.

Talihsiz genç yaşadıkları ve süreci, whats app görsellerini bir forumda paylaşırken yüzbinlerce kişinin olaydan haberdar olacağını, sosyal medyada gündem olacağını düşünmemişti. Çaya 53₺ verdiğine mi gündem olduğuna mı yansın?

Genç, kendisine kıyafet bakmak için evden çıkıp AVM’nin yolunu tutmuştu, evinin yakınlarında bir cafede eski okulundan tanıdığı bir kız arkadaşını gördü. Aslında düşüncesi sadece merhaba diyerek kendi işine devam etmekti. Kız arkadaşı, ‘otursana biz de kalkacağız, bir çay içer oradan da sana kıyafet bakmaya gideriz. Hem iki kız sana yardımcı oluruz’ dedi. Genç çocuk başına gelecekleri bilmeden teklifi kabul etti ve bir çay söyledi. Kızlar da birer kahve. Eski gün sohbetleri, geleceği dair planlar konuşulurken önlerindeki içecekler bitti. Sıra hesabı ödemeye geldiğinde kızlardan biri ‘cüzdanımı evde unutmuşum’ dedi. Hikaye de tam olarak bu noktadan sonra başladı.

çaya 53₺

Genç, ‘ben öderim’ diyerek kasaya gitti. Pişman olacağını bilmeden, ‘Bir çay iki kahve, en fazla ne kadar öderim’ dedi içinden. Garson ’53 lira efendim’ deyince, talihsiz gencimizin başından kaynar sular döküldü. ‘Nasıl olur?’diye garsona sorduğunda waffle da sipariş edildiğini öğrendi.

Hesabı ödedikten sonra kapıya sinirli halde yürürken kızlardan biri ‘Annemle bir işimiz var, eve gitmem lazım’ dedi. Kızların ikisi de cafeden ayrıldı, hesabı ödeyen genç tek başına kaldı.

Olaya oldukça sinirlenen şanssız gencin içi içini yiyordu. Kazıklandığını hissetti. Akşam eve döndü ve Facebook’tan okul arkadaşına yazarak ‘borcunu öder misin?’ diye sordu. İşte olaylar da buradan sonra patlak verdi…

İşte borcunu isteyen gencin dram dolu anları ve kahkaha attıran diyaloglar…

 

 

DİYALOGLARIN DEVAMINI GÖRMEK İÇİN SONRAKİNİ TIKLA


Yorumlar 0

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR