Bir Gün Hayatınızı Kurtaracak İnanılmaz Faydalı 6 Bilgi

Fotoğraf Galerisi.


Her an her şey olabilir. Hayatınızı tehlikeye atan bir durumla ne zaman nerede karşılaşacağınızı asla bilemezsiniz. İnsanoğlu olarak, hepimizin hayatın getirebileceği beklenmedik tehlikelere karşı uyanık olması gerekir. Bu yüzden, hepimiz yaşamda hızlı düşünme veya hızlı bir çözüm üretme gerektirebilecek durumlar için hazırlıklı olmalıyız.

1.Buzun üstünde yürürken buz kırılabilir ve düşebilirsiniz. Bu durumda, kaslarınız pes edene kadar toplam on dakikanız olacaktır. Böyle bir şey olursa, ilk olarak panik yapmamalısınız.

İkincisi, kıyafetlerinizden hiçbirini çıkarmayın. Giysilerinizdeki hava sizi yukarda tutacaktır. Düştüğünüz yerden geri çıkmaya çalışın.

Kollarınızı buza koyarak kendinizi yukarı çekin. Ağırlığınızı dirseklerinize ve ellerinize verin.

Kendinizi sudan çıkardıktan sonra, buzun üzerinde kollarınızı ve bacaklarınızı açarak uzanın. Sonra, buzdan uzaklaşmaya çalışın, gerekirse sürünün. Hemen sıcak bir yere geçin.

2.Düşen bir asansörün içinde mahsur kalma şansınız çok nadir olmakla birlikte (% 0,00000015'te 1), yine de ne yapacağınızı bilmek iyidir. Bu durumda, yapmanız gereken ilk şey, yere sırt üstü uzanmaktır.

Sonra, bir kolunuzu başınızın altına koyun. Bu, asansör tabana çarptığında şiddeti yumuşatmaya yardımcı olacaktır. Kendinizi darbe için hazırlayın.

Bir şey düşerse diye, diğer kolunuzla yüzünüzü kapatın. Her iki kolunuzu da bu pozisyonlarda korumaya çalışın.

Düşüş anında zıplamaya çalışmayın ve dizleriniz bükülmüş halde durmayın. Bunu yaparsanız kendinizi tehlikeye atabilirsin.

3.Aracınız suya batıyorsa, mümkün olduğu kadar hızlı dışarı çıkmaya çalışmalısınız.

Hala suyun üstünde olan bir arabadan çıkmak için emniyet kemerini hemen çıkarın ve camınızı açın.

Aracınız tamamen suya gömülmeden önce pencereden dışarı çıkın. Kapıyı açmaya çalışmayın, çünkü su açılmasını engelleyecektir.

Camı açamıyorsanız, camı kırmak için emniyet kemerini veya arabadaki herhangi başka bir sert nesneyi kullanmayı deneyin. Önce köşelere vurmayı deneyin.

4.Fırtınalar oldukça korkutucu olabilir ve eğer bir tanesine yakalanırsanız ne yapacağınızı bilmek önemlidir. İşte bir fırtına sırasında hatırlamanız için bazı ipuçları.

Bir ağacın altında saklanmak bir fırtına esnasında son derece tehlikelidir. Bir fırtına esnasında bir ağacın yakınında bulunmaktan kaçının.

Şemsiyeler de yıldırımı çekebilecekleri için tehlikeli olabilir. Bir diğer yararlı ipucu, bir fırtına esnasında bir bisiklete ya da motosiklete binmemenizdir.

Unutmayın: yıldırımların nehirlere ve göllere çarpması olasıdır, bu yüzden su kütlelerinden uzak durun.

5.Bir felcin belirtilerini bilmek, bir kişinin hayatını kurtarabilir. Bir kişinin felç geçirdiğini fark ederseniz, hayatlarını kurtarmak için bu yönergeleri kullanın.

Kişiden gülümsemesini isteyin. Eğer gülümseyemiyorlarsa, muhtemelen felç geçiriyorlardır.

Ayrıca dillerini çıkarmalarını veya kollarını kaldırmalarını da isteyebilirsiniz. Başka bir işaret de, konuşmakta zorlanıyor ve hareket edemiyor olmalarıdır.

Bu belirtileri fark ederseniz hemen bir ambulans çağırın. Felç geçiren bir kişinin, geri döndürülemez zararlar görmesini önlemek için sadece üç saati vardır.

6.Birisini boğulmaktan kurtarırken, onları kıyıya doğru geriye doğru yüzdürmelisiniz.

Bir kişi boğuluyorsa, ona doğru yüzen bir nesne atın. Eğer atabileceğiniz hiçbir şey yoksa, suya atlayın ve kişiyi koltuk altından tutup yüzeye çıkarın.

Boğulan kişiyi tüm gücünüzle kıyıya ya da olabildiğince hızlı bir şekilde yüzeye çıkarmanız çok önemlidir.

Sadece iyi bir yüzücüyseniz ve o an yüzmek için kendinizi iyi durumda hissediyorsanız bunu deneyin.Yorumlar 0

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
Biçim Seç
Personel test
Kişilik hakkında bir şey ortaya koymayı amaçlayan sorular dizisi
Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Bir Olayı veya Görseli oylamaya sunmak için
İçerik
Gömülü ve Görsellerle içerik paylaşma
Liste
Klasik listeler oluşturun
Geri Sayım Listeleri
Klasik geri sayım listesi oluşturun
Açık Liste
Kendi öğenizi gönderin ve en iyi sunum için oy verin
Oylama Listesi
En iyi liste ögesisin belirlemek için oylamaya sunun
Meme
Özel memeler yapabilmek için kendi resimlerinizi yükleyin
Resim
Fotoğraf veya GIF
Gif
GIF formatı