Bir Hafta Boyunca Kereviz Yerseniz Vücudunuzda Olacak 7 Değişim

Taze, gevrek kereviz çubukları neredeyse% 95 sudan oluşur  , ancak vücut üzerindeki etkileri söz konusu olduğunda, hayat değiştirici olabilir. Belki de bu sebzeyi diyetinize sokmanın zamanı geldi. Bizler Unimetre ailesi olarak hep sağlıklı bir yaşam tarzı sürdürmeye teşvik etmek ve size kereviz gibi gıdaların sağlık özelliklerinin daha derin bir görünümünü vermek isteriz. Hadi bir bakalım!


 1. 1 Kilo Kaybı Yaşarsınız


  Bahsettiğimiz gibi, kereviz esas olarak sudan oluşur, ancak K vitamini ve diğer bazı büyük mineraller açısından zengindir. Ancak, kilo kontrolü için, kereviz hakkında hatırlamak için ana şey "olumsuz kalori sayısı" dır. Bu demektir ki, kereviz aslında içinde bulunan kereviz sindirmek için vücudunuzun daha fazla kalori alır. Kilo kaybı için, sadece kereviz suyu 1,5 bardak başına 16 kalori olan meyve suyu veya meyve suyu şeklinde yiyebilirsiniz .

 2. 2 Mide Yanması Yaşamazsınız


  Asit reflü veya mide ekşimesi kötü beslenme seçenekleri veya kötü sindirim sistemleri olan bir durumdur. Ama bizim küçük yeşil arkadaşımız size yardımcı olabilir! Kereviz suyu midesinde asitliği düzenleyerek hemen mide ekşimesini yatıştırır . Ama şunu söylemeliyiz, bu oldukça geçici bir çözümdür - eğer mide ekşimesi devam ederse, diyetinizi değiştirmeli veya bir doktora görünmelisiniz.

 3. 3 Ülsere Elveda Diyin


  Journal of Pharmaceutical Biology tarafından yayınlanan 2010 yılında yapılan bir çalışmada , kerevizlerin sindirim kanalının astarını ülserlerden koruyan belirli bir tür etanol özü içerdiği tespit edilmiştir. Kereviz içeren diğer şeyler, bağırsaklarınızda koruyucu mukus üretimini hızlandıran flavonoidler, tanenler, uçucu yağlar ve alkaloidlerdir.

 4. 4 Anti-inflamatuar Özellikler Harekete Geçecektir.


  Bir vücuttaki iltihaplanma, bir enfeksiyon veya tahrişe karşı bir bağışıklık sistemi tepkisidir ve vücudunuz sizi bir enfeksiyon yayılmasından nasıl koruduğundan, bunun kötü olması gerekmez. Yine de bazen şişlik ve diğer etkilerini düzenlemeniz gerekir ve kereviz hem antioksidan hem de anti-inflamatuar yetenekleri olduğu için size yardımcı olabilir . Cildinizde, diş etlerinde ve gözlerde çok görülebilir. Ayrıca, kalsiyumdaki artış sayesinde dişlerinizin daha parlak görünmesine yardımcı olabilir.

 5. 5 Dehidrasyon Önlenecektir


  Su içeriği yüksek ürünler vücudunuzu su ile sürdürecek, böylece dehidrasyonu önleyecek. Su içeriği bakımından zengin olan gıda ürünleri salatalıktır (% 98) ve tabii ki kereviz (% 95) .

 6. 6 Sindirim Sistemi Yardım Alacaktır


  Yüksek su içeriği ile birlikte kereviz lif açısından zengindir. Doğal lif ve fitokimyasallar, mide ve ince bağırsak duvarlarını harekete geçirerek, peristalsis sürecine yardımcı olarak kabızlığı önlerler. Bu, büyük bağırsak içine gelen yiyecekleri karıştırarak daha iyi bir hale getirir. Enzimlerin besin maddelerini parçalamasına ve kan dolaşımına emmesine yardımcı olur .

 7. 7 Kan Basıncı ve Kolesterol Seviyeleri Düşecektir.


  Son olarak, kereviz kolesterol seviyenizi temelde “temizleyerek” yüksek tansiyonu önlemeye yardımcı olan anti-kolesterol özelliklerine sahiptir. Kereviz, düz kas gevşetici özelliklere sahiptir, hücrelerin içinde ve dışında kalsiyum ve potasyum akışını iyileştirir. Gördüğünüz gibi, kereviz sağlığınız için kısa bir zaman aralığında veya hatta hemen gerçekleşebilecek çok sayıda muhteşem özelliğe sahiptir.


Yorumlar 0

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
Biçim Seç
Personel test
Kişilik hakkında bir şey ortaya koymayı amaçlayan sorular dizisi
Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Bir Olayı veya Görseli oylamaya sunmak için
İçerik
Gömülü ve Görsellerle içerik paylaşma
Liste
Klasik listeler oluşturun
Geri Sayım Listeleri
Klasik geri sayım listesi oluşturun
Açık Liste
Kendi öğenizi gönderin ve en iyi sunum için oy verin
Oylama Listesi
En iyi liste ögesisin belirlemek için oylamaya sunun
Meme
Özel memeler yapabilmek için kendi resimlerinizi yükleyin
Resim
Fotoğraf veya GIF
Gif
GIF formatı