Birbirini Tanımayan Binlerce Kişi Neden Bu Adamı Rüyasında Görüyor?


2006 yılında ABD’li bir kadın psikiyatrına sürekli olarak rüyasında gördüğü bir adamdan bahsetti. Yapılan araştırmalar sonucu dünyanın dört bir yanında yüzlerce insanın aynı adamdan söz etmesi üzerine “Bu Adamı Gördünüz mü?” afişleri asıldı.

Bu adamı rüyasında görenler adamın rüyalarına girmesinin altında yatan nedeni merak ediyor. İsmi, yaşı veya kimliğine ilgili hiç bir şey bilinmeyen bu adamı rüyasında görenlerin anlattıklarına göre, bu adam çoğunlukla rüyasına girdiği kişilere hayatlarıyla ilgili neler yapması gerektiğine dair tavsiyelerde bulunuyor.

İlk olarak 2006 yılında bir psikiyatrın taslak olarak robot resmini çizdirdiği bu gizemli adamın görselini psikiyatr diğer meslektaşlarıyla paylaşınca çok şaşıracağı bir bilgi edindi ve diğer psikiyatrların bazı hastalarının da bu adama benzeyen birini rüyalarında gördüklerini söyledikleri ortaya çıktı. 2006 Ocak ayından itibaren binlerce kişi bu adamı gördüğünü iddia ediyor. Bu adamı rüyada görenler sadece New York’la sınırlı değil. Los Angeles, Berlin, Sao Paolo, Tahran, Pekin, Roma, Barselona, Stockholm, Paris, Yeni Delhi, Moskova…

Peki, bu adam kim? Neden herkesin rüyalarına giriyor? Adamın fotoğrafları rüyaların görüldüğü şehirlerin merkezlerinde duvarların, ağaçların ve restoran kapılarının üzerine asıldı. Ama yine de bu adamın sırrı tam olarak çözülemedi. Ortaya atılan bir teoriye göre, bu adam bir sebepten dolayı önemli gördüğü kişilerin rüyalarına girerek onlara hayatla ve dünya ile alakalı mesajlar, uyarılar veriyor ve değiştirilmesi gereken şeyleri işaret ediyor. 

Bazıları da bunun gizli bir devlet projesi olduğunu ve belli frekans aralıkları kullanılarak, insanların zihinlerini kontrol etmeye çalışan bir deneyin ürünü olduğunu iddia ediyorlar. Bu teoriye göre özellikle psikolojik yardım alan kişilerin seçilmesinin de bir sebebi de olay duyulduğunda bundan bahseden kişilerin zaten psikolojik olarak sorunlu olduğu belirtilerek ciddiye alınmasını önlemek. 

Bunun dışında bir kesim insan da, gerçek yaşamda böyle bir insanın varolduğunu ve insanların rüyalarına girme gibi özel bir yeteneğini kullanarak, insanlığa yön verdiğine, insanlara yardımcı olduğuna inanıyor.

Durumla ilgili fikir yürüten bazı uzmanlara göre, resmi çizilen bu adam tipinin gündelik hayatta karşılaştığımız insanların tam ortasında standarta yakın bir yüz olması nedeniyle, insanların rüyalarında gördükleri kişileri kolaylıkla bu insanla eşleştirdiklerini, aslında birden fazla kişinin birebir aynı kişiyi görmediğini ifade ediyor. 

Ancak bu adamın mistik bir yönü olduğuna inananların sayısı bir hayli fazla. İnsanlar bu kişinin ilahi yaratıcının kendi suretini göstermeyeceğinden bu silüeti aracı olarak kullanarak seçtiği insanlar ile iletişim kurduğuna inanıyor.

Peki ya siz ya da bir tanıdığınız bu adamı hiç rüyanızda gördünüz mü?

Biçim Seç
Personel test
Kişilik hakkında bir şey ortaya koymayı amaçlayan sorular dizisi
Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Bir Olayı veya Görseli oylamaya sunmak için
İçerik
Gömülü ve Görsellerle içerik paylaşma
Liste
Klasik listeler oluşturun
Geri Sayım Listeleri
Klasik geri sayım listesi oluşturun
Açık Liste
Kendi öğenizi gönderin ve en iyi sunum için oy verin
Oylama Listesi
En iyi liste ögesisin belirlemek için oylamaya sunun
Meme
Özel memeler yapabilmek için kendi resimlerinizi yükleyin
Resim
Fotoğraf veya GIF
Gif
GIF formatı