Bitkilerle ve Yiyeceklerle Resim Yaparak Sınırları Aşan Ressam:Kristina Webb


“Resim: Varlıkların, doğadaki görünüşlerinin kalem, fırça gibi araçlarla kâğıt, bez vb. üzerinde yapılan biçimleri ya da bunu yapmak için gerekli yöntemleri öğreten sanat.”

TDK resmi böyle tanımlıyor ve belki biz de böyle biliyoruz. Ama bir sanatçı asla tanımlara bağlı kalmaz! Yeni Zelandalı genç sanatçı Kristina Webb de kağıdı kendine sınır kabul etmemiş ve gerçek hayatın sıradan ögelerine resimlerinde yer vermiş. 19 yaşındaki Kristina, çalışmalarıyla Instagram’da hemen fark edilmiş ve neredeyse 2 milyon takipçisiyle fenomen olmuş durumda. Bazen bir kadeh, bazen boynu bükük bir çiçek Kristina Webb’in elinde bambaşka görsellere dönüşüyor.

Kristina Webb fotoğrafları çekip taradıktan sonra çizimlerini ekleyerek gerçeküstü etkiler yakalıyor. Bu yaratıcı çalışmaları çok seven ve “ben de denemek istiyorum” diyen herkes için Kristina Webb’in bir de kitabı çıkmış: “Color Me Creative”. Color Me Creative‘in her sayfasında Webb, yaratıcılığına güvenenlere meydan okuyor. Günlük hayattan bir parçayı alıp sizden onu bambaşka bir şeye çevirmenizi istiyor.Yorumlar 0

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR