Boynunu Çıtlatan Adam Felç Oldu!


Amerika’nın Oklahoma eyaletinde yaşayan 28 yaşındaki Josh Hader, boynunu çıtlattıktan sonra felç oldu. Vertebral arter olarak isimlendirilen damarlarında yırtılma meydana gelen talihsiz adam, yaşadığı olayı korku içinde anlattı. 

Boynunu çıtlattıktan sonra vücudunun sol tarafının uyuşmaya başladığını belirten Hader, ayağa kalktığını ve buzdolabına yöneldiğini ve bundan sonrasını ise hatırlamadığını belirtti. Bu sırada yanında bulunan Hader’ın kayınpederi, sağlık ekiplerine haber verdi. Hastaneye kaldırılan genç adamın vertabral arter olarak isimlendirilen ve beyin sapını besleyen damarların yırtıldığı belirtildi. 

Gerekli olan mücadeleyi yapan doktorlar, Hader’ın hayatını kurtardılar. Boynunu çıtlattıktan sonra felç geçiren Hader’ın tam olarak iyileştiği söylenemez. Boynunda gerçekleşen hasardan dolayı gözüne bağlı olan bir kası hasar gören Hader’ın görme yetisinde bozukluklar olduğu açıkladı. Bu durum düzelene kadar göz bandı takması gereken Hader ayrıca, yürümekte zorlanıyor ve bunun için yürüteç kullanıyor. 

Konuyla ilgili olarak açıklamalarda bulunan Hader’ın doktorları, bu hareketin çokça yapılan bir durum olduğunu ancak bunun çok tehlikeli bir davranış olduğunu belirtti. Doktorlar ayrıca bu durumun ölümcül sonuçlar doğurabileceğini insanların boyunlarını çıtlatmak için bükmemeleri gerektiğini belirtti. Yorumlar 0

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR