Boynunu Çıtlatan Adam Felç Oldu!


Amerika’nın Oklahoma eyaletinde yaşayan 28 yaşındaki Josh Hader, boynunu çıtlattıktan sonra felç oldu. Vertebral arter olarak isimlendirilen damarlarında yırtılma meydana gelen talihsiz adam, yaşadığı olayı korku içinde anlattı. 

Boynunu çıtlattıktan sonra vücudunun sol tarafının uyuşmaya başladığını belirten Hader, ayağa kalktığını ve buzdolabına yöneldiğini ve bundan sonrasını ise hatırlamadığını belirtti. Bu sırada yanında bulunan Hader’ın kayınpederi, sağlık ekiplerine haber verdi. Hastaneye kaldırılan genç adamın vertabral arter olarak isimlendirilen ve beyin sapını besleyen damarların yırtıldığı belirtildi. 

Gerekli olan mücadeleyi yapan doktorlar, Hader’ın hayatını kurtardılar. Boynunu çıtlattıktan sonra felç geçiren Hader’ın tam olarak iyileştiği söylenemez. Boynunda gerçekleşen hasardan dolayı gözüne bağlı olan bir kası hasar gören Hader’ın görme yetisinde bozukluklar olduğu açıkladı. Bu durum düzelene kadar göz bandı takması gereken Hader ayrıca, yürümekte zorlanıyor ve bunun için yürüteç kullanıyor. 

Konuyla ilgili olarak açıklamalarda bulunan Hader’ın doktorları, bu hareketin çokça yapılan bir durum olduğunu ancak bunun çok tehlikeli bir davranış olduğunu belirtti. Doktorlar ayrıca bu durumun ölümcül sonuçlar doğurabileceğini insanların boyunlarını çıtlatmak için bükmemeleri gerektiğini belirtti. Yorumlar 0

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
Biçim Seç
Personel test
Kişilik hakkında bir şey ortaya koymayı amaçlayan sorular dizisi
Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Bir Olayı veya Görseli oylamaya sunmak için
İçerik
Gömülü ve Görsellerle içerik paylaşma
Liste
Klasik listeler oluşturun
Geri Sayım Listeleri
Klasik geri sayım listesi oluşturun
Açık Liste
Kendi öğenizi gönderin ve en iyi sunum için oy verin
Oylama Listesi
En iyi liste ögesisin belirlemek için oylamaya sunun
Meme
Özel memeler yapabilmek için kendi resimlerinizi yükleyin
Resim
Fotoğraf veya GIF
Gif
GIF formatı