Bu Profesör 20 Yıldır Günde 5 Saatini Sokak Hayvanlarına Ayırıyor


Hayvan sevgisi önemli. Belki de hayatımızda yer alan en önemli sevgilerden biri diyebiliriz. Bu konuda sevgisiyle ve yaptıklarıyla ön plana çıkan isimlerden olan Nurten Tezer, Cumhuriyet Üniversitesinde öğretim görevlisi. 20 senedir de günde 5 saatini ayırarak sokak hayvanlarını besliyor. Peki neler yapıyor?

Lokantalardan yiyecekler topluyor

Yapılan haberlere göre lokanlarla iletişimi iyi olan hocamız, 20 senedir lokantalarda fazla olan yiyecekleri toplayarak sokak hayvanlarını besliyor.

Korna çalarak geldiğini haber veriyor

Korna çalıyor ve hayvanlara geldiğinin haberini veriyor. Hayvanlar bu konuya alışmış olacak ki hepsi koşa koşa geliyorlar yemek almaya. Belli başlı 16 noktada hayvan besleyen hocamız, 20 yıldır bu noktalara geldiği için hayvanlar artık ona alışmışlar. İlaç veriyor ve onları ihtiyaç halinde veterinere götürüyor

Sayı olarak 30 küsür kedi 70 küsür de köpek besleyen hocamız yalnızca beslemekle kalmıyor, aktif olarak da onlarla ilgileniyor.

Bu konuda verdiği ropörtajda hayvanlar için gerekirse çöp dahi karıştırıp yiyecek topladığını söyleyen hocamız, yıllık parazit bakımlarını dahi yaptırdığını söylüyor. Saat 17’den sonra bu koşuşturmaya başlayan hocamız bazen eve 22.30 gibi dönüyormuş. Yemek toplaması bazen 2 saat sürüyormuş.

Hocamıza kocaman bir alkış ve teşekkür iletiyoruz. İyi ki var.


Yorumlar 0

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR