Bunları Bilmek Yüksekten Düştüğünüzde Hayatta Kalmanızı Sağlayacak!

Yüksekten düştüğünüzde hayatta kalma şansınızı nasıl artırabileceğinizi araştırdık!


Bir insanın düşüp hayatta kalabileceği maksimum yükseklik nedir? Bırakın 100 metreyi, birinci kattan aşağı düşmek bile kötü bir şekilde sonuçlanabilir.

Hiçbir şey sizi kurtaramayacak gibi görünebilir ama yüksekten düştüğünüzde hayatta kalma şansınızı nasıl artırabileceğinizi bulmaya karar verdik.

Pencereden aşağı düşüyorsanız;

Düşerken, bulabileceğiniz her şeye tutunmaya çalışın. Düşüşünüze engeller oluşturur ve hızınızı biraz da olsa düşürür. Ve eğer altınızda bir gölgelik varsa, plastik veya cam olsun, düşüşünüzü durdurmaya yardımcı olacaktır.


Bu bir şaka gibi gelebilir, ama düşerken kaslarınızı gevşetmeye çalışın, onları sıkmayın. Sarhoş insanlar ve küçük çocuklar düşüş sonrası en çok hayatta kalanlardır. Her şeyden önce, ne çocuklar ne de sarhoşlar tam olarak durumun ne olduğunu anlarlar. İkincisi, alkol paniği kaldırır ve kasları rahatlatır. Bebeklere gelince, kemikleri bir yetişkinden daha yumuşaktır ve kafatasının yere çarptıktan sonra çatlamaktan çok deforme olması daha olasıdır.

Dizlerinizi bükün (çok fazla değil) ve bacaklarınızı birleştirin. Bu şekilde, her iki bacağınız da aynı anda yere değecek ve darbe daha hafif olacaktır. Ayrıca, etkinin gücünü azaltmak için ayak parmaklarınızın uçlarına inmeye çalışın.

Düşerken, başınızı koruyun. Düştüğünüzde, muhtemelen biraz zıplayacak ve sonra tekrar düşeceksiniz. Yan tarafınıza doğru düşmeye çalışın. Kollarınız başınızı çarpmalardan koruyacaktır.

Uçaktan düşüyorsanız;

Düşüş, yaklaşık 3-5 dakika sürecek ve yüksek bir hıza sahip olacaktır. Ne yazık ki, hayatta kalma şansı inanılmaz derecede azdır, ama yine de denemeye değer.

Uçağın başına bir şey gelirse, ilk olarak, sağır edici bir ses duyacaksınız ve düşmeye başladığınızda dondurucu bir soğuk hissedeceksiniz. Bu yüksekliklerde çok az oksijen vardır, bu yüzden muhtemelen bayılacaksınız. Ancak, yere doğru yaklaştıkça, bilincinizi tekrar kazanabilirsiniz.

Havada herhangi bir şey bulup ona tutunarak düşerseniz hayatta kalma olasılığınız artar.

Düşerken bir skydiver pozisyonu alın, bacaklarınızı ve kollarınızı açın. Bu sayede düşüşünüzü yavaşlatacaksınız.

İyi bir dalgıç bile olsanız, suya inmemeye çalışın. Bir kişi aşırı bir yükseklikten düştüğünde, suya çarpma etkisi beton çarpışmasıyla aynı olacaktır. Düşüşünüzü bir tarlaya, ağaçlara veya çalılara yönlendirin. Tabi bu durumda da, bir sopayla ya da dalla delinme şansınız var. En iyi seçim, mümkünse, kar ya da samanlık olur.Yorumlar 0

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
Biçim Seç
Personel test
Kişilik hakkında bir şey ortaya koymayı amaçlayan sorular dizisi
Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Bir Olayı veya Görseli oylamaya sunmak için
İçerik
Gömülü ve Görsellerle içerik paylaşma
Liste
Klasik listeler oluşturun
Geri Sayım Listeleri
Klasik geri sayım listesi oluşturun
Açık Liste
Kendi öğenizi gönderin ve en iyi sunum için oy verin
Oylama Listesi
En iyi liste ögesisin belirlemek için oylamaya sunun
Meme
Özel memeler yapabilmek için kendi resimlerinizi yükleyin
Resim
Fotoğraf veya GIF
Gif
GIF formatı