Burcuna Göre Senin Psikolojik Rahatsızlığın Ne?

Burçların yatkın olduğu psikolojik bozuklukları derledik.


Her burcun birbirinden farklı ve baskın özellikleri vardır. Bu özelliklerden bazıları aşırı olduğunda psikolojik bozukluk ile sonuçlanabilmektedir. Burçların yatkın olduğu psikolojik bozuklukları bir araya getirdik.

1. Koç Burcu – Şizofreni

Koç burcunun öfke patlamaları yaşayan bir burç olduğu bilinen bir gerçek. Her şeye çok şüpheci yaklaşan Koç burcu, aynı zamanda benzersiz bir algıya sahiptir. Çevresinde gördüğü işaretleri algılayıp dünyayı kendilerine göre farklı yorumlamalarıyla bilinirler. Haliyle bu durum zamanla gerçeklikten uzaklaşmalarına yol açabilir.

2. Boğa – Depresyon ve Sınırda Kişilik Bozukluğu

Boğa burcunun duygusal olduğu bilinen bir gerçek. Aynı zamanda, Koç burcu gibi bir anda öfke küpüne de dönüşebilirler. Duygularını dile getiremediklerinde yıpranırlar. Bu nedenle depresyona, hatta öyle ki sınırda kişilik bozukluğuna oldukça eğilimlidirler.

3. İkizler – Dikkat Eksikliği ve Hiperaktivite

İkizler burcu içgüdüleriyle hareket etmeleriyle bilinirler ama bunun aşırı duruma kaçması psikolojik bir soruna dönüşebilmektedir. İkizler burcu herhangi bir şeye yeteri kadar dikkat etmediğinden dolayı dikkat problemleri yaşayabilirler, odaklanamazlar. Böylelikle ikizler burcu dikkat eksikliği ve hiperaktiviteye oldukça yatkındır.

4. Yengeç – Histerik Kişilik Bozukluğu

Yengeç burcunun temel ihtiyacı bir yere ait olma ihtiyacıdır, kabul görmedir. Dikkat çekmekten hoşlanırlar ve bir ortamda dikkat çekemezlerde o ortamda pek fazla kalmazlar. Oldukça duygusaldırlar ve yaşadıkları bir hayal kırıklığı nedeniyle psikolojik problemler yaşayabilirler. Sonuç itibariyle yengeç burcu histerik bir kişilik bozukluğu yaşamaya eğilimlidir.

5. Aslan – Narsistik Kişilik Bozukluğu

Aslan burçlarının çok gururlu olduklarını söylerler. Öyle ki en iyisini yapana kadar, en iyiye ulaşana kadar savaşırlar. Ancak bazen hedeflerine ulaşırken başkalarına zarar verebilirler ki bu yüzden Narsistik Kişilik Bozukluğu onlarla bağdaştırılır.

6. Başak – Obsesif Kompülsif Bozukluk

Başak burçlarının yatkın olduğu psikolojik bozukluğun Obsesif Kompulsif Bozukluk olduğu bilinmektedir. Çok ayrıntıcılardır, düzen odaklı hareket ederler. Öyle ki bu davranışın aşırıya kaçması durumunda da takıntıya dönüşür.

7. Terazi – Bipolar Manik Depresif Bozukluk

Terazi burçları için denge ve uygunluk olmazsa olmazdır. Bazen duygusal manada dengesizlik yaşayabilirler ve bu dengesizlik durumunda ve aşırıya kaçması halinde bipolar manik depresif bozukluklara neden olabilir.

8. Akrep – Othello Sendromu

Akrep burçları için temel ihtiyaç tamamlanma dürtüsü olduğu söylenir. Öyle ki yalnız kaldıklarında değersiz ve eksik hissetmeleri normaldir. Ayrıca aşırı kıskanç olabilirler ve bu nedenle Othello Sendromu tanısı konma eğilimindedir.

9. Yay – Panik Atak

Yay burçları özellikle beklenmeyen bir şey ile karşılaştıklarında endişeli ve korku dolu hissederler. Bu yay burcunun hassas olmasından kaynaklanıyor. Aşırı kaygılı karakterleri onları bir kaosa sürükleyebilir. Bu da onları panik atağa sürükleyebilir.

10. Oğlak – Megalomani

Oğlak burcu bir kimse için hayatında her şey düzende gittiği zaman en mutlu ve huzurlu hisseder. Bazen sahip olmadıkları şeylere sahiplermiş gibi davranabilirler. Başkalarını kontrol etme dürtüleri bulunur, yani megalomandır.

11. Kova – Dikkat Eksikliği ve Hiperaktivite Bozukluğu

Kova burcu aynı mekanda uzun süre kalmaktan hoşlanmaz. Her zaman bir planı vardır ve sürekli planlarının peşinden koşar. Bu sebeple dikkatlerini bir şeye odaklama konusunda sıkıntı çekerler. Haliyle bu nedenden dolayı potansiyel hiperaktivite ve dikkat eksikliği eğilimi göstermektedirler.

12. Balık / Histriyonik Kişilik Bozukluğu

Balık burçları özellikle başkalarının onlar hakkında düşündükleri konusunda çok hassas olabilirler. Bunlar dikkat bağımlılarıdır ve merkez odak noktası olsaydı memnun olurlar. Bi mekandaki dikkatin üzerlerinde olması hoşlarına gider.

[zombify_post]Yorumlar 0

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR