Burcunuza Göre Olaylara Verdiğiniz Aşırı Tepkinizi Söylüyoruz “Burçlara Göre Tepki”


Hayatta herkesin tepkisi farklı oluyor. Bu tepkilerin, bir rivayete göre burçlarla da ilgisi olduğu söyleniyor. Peki ama gerçekten de durum böyle mi? Gelin bu konuya bir el atalım ve burcunuza göre olaylara verdiğiniz tepkilere göz atalım. Burçlara göre tepki sizlerle;

1- Koç Burcu Tepkisi

Yapısal olarak hem eğlenceli hem de maceracı bir yapıda olduğu için, koç burçlarının aynı zamanda karanlık bir yapısı var. Odak noktalarında aynı kişiye sözleriyle dahi kırıcı olabilirler. Yani koç burcuysanız, insanlara olan yaklaşımınıza dikkat etmenizi öneriyoruz.

2- Boğa Burcu Tepkisi

Her ne kadar boğa burcu da olsa oldukça inatçı burçlardır diyebiliriz. Bu yüzden pek çok konuyu inatlarından dolayı itmektedirler. Hal böyle olunca kendileri de üzülür. Peki ama boğa burcunun tepkisi neden böyledir? Bu henüz bilinmiyor. Herhangi bir olay karşısında ise çığlık atarak tepki vermeleri ya da bunu istemeleri şaşırtıcı değildir. Ancak Boğa burçları açısından bakarsak bu tehlikeli bir tepki türü değildir, bu kimseye zarar vermeden tepkilerini gösterme şekilleridir.

3- İkizler Burcu Tepkisi

İkizler burcunun tepkisinde genellikle sözlerini silah olarak kullanmak vardır. Ortadaki durum farklıysa ciddi bir hakarete kadar gidebilir durum. Bu yüzden dikkat etmek gerekiyor. Tercihlerinizde ve yaşantılarınızda verdiğiniz tepkiler çok önemlidir. İkizler burcunun bu duygusal yanları, ne tepki vereceklerini kestirmek konusunda oldukça zordur.

4- Yengeç burcu tepkisi

Yengeç burçları eğer tepki verirken bunu yoğun duygularının etkisiyle yapıyorlarsa tepki verecekleri kişi şanslı bile diyebiliriz. Yengeç burçları sinirlendikleri ya da üzüldükleri olaylar karşısında ağlama krizleri geçirebilir ya da kendilerini bulundukları ortamdan soyutlayabilirler. Bu yüzden olaylarda farklı duyguları da aynı anda hissedebilirler. Bu konulara kesinlikle dikkat etmek gereklidir.

5- Aslan Burcu Tepkisi

Aslan burçları çoğu zaman görmezden gelindikleri ya da ihmal edildikleri zaman aşırı tepki göstermeye eğilimlidirler. Eğer seslerini duyuramadıklarını ya da sevdikleri kişinin kendisine destek olmadığını hissederlerse tepki göstermeleri de kaçınılmazdır.

6- Başak Burcu Tepkisi

Başak burçları çok havalı bir şekilde tepkilerini gösteriyorlar gibi görünebilirler ancak genellikle bu havalı duruşun altında büyük bir öfke yatar. Aşırı tepki verecekleri durumlar ise kendilerinden faydalanıldığı hissetmeleri ve hak ettikleri takdiri görememeleri olacaktır. Genellikle duygularını bastırabilirler ancak bazı durumlar karşısında duyguları dengesiz bir şekilde açığa çıkabilir.

7- Terazi Burcu Tepkisi

Terazi burçları duygu patlaması konusunda önemli bir yapıdadır. Gerçekten nefret ettikleri şeyler ise adaletsizlik ve yapamadıkları bir şeyleri haykırmak zorunda kalmaları. Genellikle geçmişteki travmalara ya da acılara tutunan Teraziler geçmişte yaşadıkları her şeyi genellerler.

8- Akrep Burcu Tepkisi

Akrep burçlarının yalana, kullanılmış hissetmelerine ve aşklarının karşılık bulamamasına verecekleri tepkiden gerçekten korkmalısınız, çünkü tepkileri oldukça büyük olacaktır. Eğer öfkelerini kontrol edebilselerdi yer yerinden oynardı desek yanlış olmaz.

9- Yay Burcu Tepkisi

Yay burcunun tepkileri biraz farklıdır. Anlamadan yargılarlar ya da yargısız infas yapabilirler. Birileri tarafından haksızlığa uğradıklarını ya da hafife alındıklarını hissettiklerinde ise çok büyük tepkiler verirler. İnsanlara ağızlarının payını vermekten ise asla çekinmezler ve mesajın doğru bir şekilde iletilmesi için her yolu denerler. Tehditkar mesajlarını ilettikten sonra pişman olabilirler ancak kendi hamlelerini yapmadan da asla insanların reaksiyonlarını dikkate almazlar.

10- Oğlak Burcu Tepkisi

Oğlak burçları biraz çözüm odaklıdır. Oğlak burçları “yapmalısın”,”zorundasın”,”gerekli” gibi kelimeler kullanıldığında karşılarında kim olduğu fark etmeksizin kendileri de yargılayıcı ve tepkili bir hale bürünürler. Bu kelimeler aynı zamanda Oğlak burcunu tamamen kapalı kutu haline getiren lanetli kelimelerdir.

11- Kova Burcu Tepkisi

Kova burçları dünyaya bakış açıları nedeniyle yakın oldukları insanlarla olan ilişkileri yerine toplumsal problemlere çok daha fazla tepki gösterirler. Trafikte ya da toplu taşımada kurallara uymayan insanları gördüklerinde hem çok üzülüp hem de çok sinirlenebilirler.

12- Balık Burcu Tepkisi

alık burçları ağlamaya oldukça eğilimlidirler ve hatta ağlamaya değmeyecek şeyler için bile ağlarken bulabilirler kendilerini. Kısacası Balık burçları için her şey onları ağlatma potansiyeline sahiptir.Yorumlar 0

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR