Burun Estetiği Ameliyatı Nasıl Yapılır?


Burun Estetiği Ameliyatı Nasıl Yapılır

Yüz görüntüsünü büyük ölçüde değiştiren organlardan bir tanesi olan burun; oldukça dikkat edilen bir organ olarak tanımlanmaktadır.

Burun yapısından memnun olmayan kişiler de burnun şeklinde yer alan biçimsizliklere dayalı şikayetlerinden dolayı birtakım cerrahi müdahaleler maruz kalarak; var olan sorunları gidermeye dayalı faaliyetler içerisinde yer alacaklardır. Buna bağlı olarak da olumlu sonuçlarla karşı karşıya kalacak olan kişiler; daha hoş bir buruna cerrahi müdahale sonrasında da erişerek; daha fazla memnun kalacakları düzeyde yer alan burunlar kapsamında da daha hoş bir görüntüye sahip olduklarını da düşünmeye başlayacaklardır.

Burun estetiği ameliyatı oldukça dikkat edilmesi gereken bir süreç olarak adlandırılabilir. Ameliyat öncesi ve ameliyat sonrasında da belli bir dönem içerisinde dikkat etmesi gereken kişiler; herhangi bir program dahilinde hayatlarını sürdürme konusunda mecbur hissedecekleri günler geçireceklerdir. Böylelikle burun estetiği ameliyatını maksimum verimlilikle tamamlayacak olup; hayal ettikleri burun yapısına da böylelikle erişmiş olacaklardır. Estetiksel ya da fonksiyonel bozukluklara dayalı olarak gerçekleştirilecek olan burun ameliyatı müdahalesi anestezi uygulanarak gerçekleştirilen bir cerrahi müdahale olarak kabul edilmekte olup; ameliyat esnasında herhangi bir acı durumu da söz konusu olmayacaktır. Tamamen uyku durumunda olacak ve ameliyat sonrasında da uyandığınızda burnunuzda bir alçı olduğunu da fark edeceksiniz.

Burun Estetiği Ameliyatı Nasıl Yapılır

Rinoplasti olarak da bilinen burun estetiği ameliyatı; burun kemiğine ve burun ucuna dayalı cerrahi müdahaleleri içeren bir operasyon türü olarak değerlendirilir. İlk olarak burnun yapısına dayalı bir ön muayene ile gerçekleştirilecek olan bu işlem; ne şekilde bir burun yapısına sahip olacağınıza dair bilgilendirmeye ile sonlandırılır. Aynı zamanda da ameliyat evresine kadar ne şekilde yaşamanız gerektiğine dayalı doktor tavsiyeleri de ameliyata maruz kalacak olan kişilere verilmektedir. Yaklaşık olarak 1.5 saatlik bir zaman diliminde gerçekleşecek olan bu cerrahi müdahale sürecinde tam da planlanan bir buruna sahip olabilmek mümkündür. Yalnız programlı bir yaşantıyı sürdürebilmeniz için cerrahi müdahale öncesi ve sonrasında kendinize dikkat etmeniz de gerekecektir.

Burun ameliyatı esnasında yapılacak olan müdahaleler; tamamen sizi belirleyeceğiniz çizgiler etrafında şekillenecek ve farklı bir yüz yapısına sahip olmanızda da yardımcı olacaktır. Bu tür faaliyetleri gerçekleştirecek olan doktorlar; burun kemiği ve burun dokusuna bağlı olarak kritik düzletmelerde bulunarak; burnunuzun yeniden işlevini kazanmasına ya da burun görüntüsünün daha da uyumlu bir hale gelmesine dayalı çalışmalar içerisinde yer almasını sağlayacaktır. Bu tür faaliyetleri sonrasında da zaman içerisinde kaybolacak olan dikişler ile ameliyatı sonlandıracak olan doktorlar; burunda yer alan dikişleri koruma amacıyla; dikişli olan bölgeyi alçıyla kapatacaktır. Bu süreç de burun estetiği ameliyatı olarak değerlendirilecek olup; rinoplasti cerrahi müdahalesine yönelik talepler de oldukça fazla biçimde olarak kendini gösterecektir.

Burun dokusu, burun kıkırdağı ve burun kemiğine dayalı bir cerrahi müdahale olarak tanımlanan burun estetiği ameliyatı sonrasında da ulaşmak istediğiniz burun yapısına sahip olacaksınız. Böylelikle de daha farklı bir yüz hatlarına sahip olacak ve beklentilerinizin cerrahi müdahale sonrasında karşılanmış olduğunun da farkına vararak; burun estetiği ameliyatlarının olumlu sonuçlarını da gözlemleyebilecek seviyede yer almaya da başlayacaksınız.

Kaynakça: FBM Burun Estetiği


Yorumlar 0

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR