Çalışanlarını İşten Çıkararak Büyük Bir Başarısızlık Hikayesine İmza Atan Şirket


Yayın hayatında kendi içinde büyüyen ve bir anda küçülerek farklı noktalara temas eden, hatta başarısızlıklarını büyük bir tescil ile ortaya koyan şirketler. Bugünkü konu da bu şirketlerden biriyle ilgili.

 

Yeni nesil habercilik anlayışı ile yola çıkıldı

Aslında öncelikle amaç yeni nesil habercilik anlayışı oldu. Chris Altchek ve Jacob Horowitz tarafından New York şehrinde kurulan şirket, kısa zamanda San Francisco, LA, Şikago, Kiev, Stockholm gibi şehirlerde ofisler açarak hızla büyüdü. Orta yaş gurubu insanların gerçekten sevdiği sitelerden birisi oldu hatta.

7 yılda 60 milyon dolar değerlenmeye ulaştı

Şirket 7 sene içinde 60 milyon dolar değerlenmeye ulaştı lakin yalnızca 5 milyon dolara satıldı. Bustle Digital Group bünyesinde satışa sunulan şirket, insanlar için ciddi bir sorun halini aldı.

100’den fazla çalışana sahip olan şirket, Twitter tarafından satın alınacak gibiydi lakin sonradan işler biraz değişti.

Sosyal medya üzerinde yeniden kısıtlama getirilince, algoritmalardaki farklılık erişim ile ilgili sorunları da beraberinde getirdi.

Bu yüzden de düşük bir ücretle (en azından 90 milyona oranla) satıldı ve işçiler işten çıkarıldı. Bu da tarihimizde böyle önemli bir konu olarak karşımıza çıktı diyebiliriz.Yorumlar 0

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR