Çanakkale’de Deprem! İstanbul ve İzmir’de de Hissedildi!


Çanakkale’de deprem. Son dakika haberine göre Çanakkalen’nin Ayvacık ilçesinde 5.5 büyüklüğünde deprem meydana geldi. Ayvacık merkezli deprem Çanakkale’ye komşu olan illerde de hissedildi. Kandilli Rasathanesi Çanakkale’de gerçekleşen depremin büyüklüğünü 5.5 olarak açıkladı. 

Bugün beşik gibi sallanan Çanakkale’de depremler olmaya devam ediyor. Son olarak Çanakkale’de Richter ölçeğine göre 5.0 büyüklüğünde deprem meydana geldi. Deprem Ege ve Marmara’da da hissedildi. Afet ve Acil Durumu Yönetimi Başkanlığı tarafından yapılan açıklamaya göre merkez üssü Çanakkale Ayvacık’ta Richter ölçeğine göre 5.0 büyüklüğünde deprem meydana geldi. Depremde bölgede yıkılan binalar olup olmadığı ya da herhangi bir yaralanma olup olmadığı konusunda bilgi alınmamış olsa da halkın panikle sokaklara döküldüğü aktarıldı. 

Yerin 8.4 kilometre derinliğine meydana gelen ve merkez üssü Ayvacık olarak açıklanan deprem Çanakkale’nin yanı sıra Ege ve İstanbul başta olmak üzere Bursa’da da hissedildi. 

Kandilli Rasathanesi tarafından yapılan açıklamada Çanakkale’de meydana gelen depremin büyüklüğü 5.5 olarak açıklandı. Depremin ardından Çanakkale’de halk sokaklara döküldü. Yaşanan depremin ardından bir vatandaş “Deprem kabul geldi çabuk gitti, çok şiddetliydi” dedi. 


Yorumlar 0

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
Biçim Seç
Personel test
Kişilik hakkında bir şey ortaya koymayı amaçlayan sorular dizisi
Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Bir Olayı veya Görseli oylamaya sunmak için
İçerik
Gömülü ve Görsellerle içerik paylaşma
Liste
Klasik listeler oluşturun
Geri Sayım Listeleri
Klasik geri sayım listesi oluşturun
Açık Liste
Kendi öğenizi gönderin ve en iyi sunum için oy verin
Oylama Listesi
En iyi liste ögesisin belirlemek için oylamaya sunun
Meme
Özel memeler yapabilmek için kendi resimlerinizi yükleyin
Resim
Fotoğraf veya GIF
Gif
GIF formatı