Çelik Metal Dolap Ölçüleri


Bu yazımızda çelik ile yapılan dolap ölçülerinden bahsedeceğiz. Ayrıca bu dolapların nasıl yapıldığı ve nerede kullanıldığı hakkında da bilgi vereceğiz. Dünyada belki de tesadüfen icat edilip, insan yaşamına bu denli etki etmiş başka bir madde yoktur. Evet, çelik tamamen tesadüf eseri bulunmuş ve günümüzde saymakla bitmeyecek kadar farklı alanlarda kullanılan bir madde haline gelmiştir. Bir İngiliz analist tarafından silahların namlularını pastan korumak için üretilen çelik, bugün dünyanın dört bir yanında faklı amaçlar için kullanılan malzeme ve eşyaların yapımında kullanılmaktadır. Demire belli oranlarda karbon katılarak elde edilen metal, mukavemet konusunda istenilen tüm özellikleri yerine getirmektedir. İşin başka bir garip tarafı da, birçok bilim adamının teorisine göre, demir cevherinin de dünyada bulunan maddelerden biri olmadığıdır.

Yani dünyada oluşmamış meteor yağmurlarıyla dünyaya inen bir maddeyle tesadüfen üretilen metal, mucizevi bir şekilde birleştirilerek bugünün vazgeçilmez malzemelerinin üretilmesine olanak sağlamıştır. Mutfak malzemelerinden tutun, sağlık, sanayii, ev dekorasyonu, ofis malzemeleri, otomotiv sanayi, gibi birçok alanda kullanılmaktadır. Günlük hayata yansımasına bakıldığında ise sürekli kullanıma müsait şekilde soyunma dolapları, emanet dolapları, çelik para kasaları, malzeme dolapları, dosya dolapları gibi birçok tasarımla hayatımıza girmiş durumdadır. Genel kullanım amacı kişisel gizliliği sağlamak ve derli toplu görünüm meydana getirmektir. Kısıtlı yaşam alanlarının daha iyi değerlendirilmesi ve görsel kirliliği engellemek için birçok ev ve ofiste farklı tasarımlarla metal dolap kullanılmaktadır.

Ev ve Ofis Dekorasyonunda Çelik Dolaplar

Evlerde genelde mutfak ve banyolarda kullanılan çelik dolaplar, paslanmaya karşı dayanıklı olmaları ve bakteri üremesine engel oldukları için tercih edilmektedir. Ayrıca parlak yüzeyleri ve şık duruşları sebebiyle görsel olarak zenginlik kazandırmaktadır. Mutfak setlerinin üretiminde kullanılan krom karışımlı çelik, evlerde ayrıca malzeme dolabı şeklinde kullanım alanı bularak ev dekorasyonuna katkı sağlamaktadır. Kolay temizlenmesi ve zor leke tutması sebebiyle her geçen gün en çok tercih edilen mutfak malzemeleri haline gelmektedir.

Ofislerde ise aslında ilk dönemlerde zaruri kullanım amacıyla tercih edilen metal soyunma dolabı, üretimde çeşitliliğin artmasıyla birlikte, farklı renk ve tasarımlarla adeta dekorasyon malzemesi haline dönüşmüştür. Her ofiste mutlaka yer bulan çelik dosya dolabı, evrakların düzenine, arşiv oluşturma kolaylıklarına izin vermesinin dışında çok sevimli tasarımlarla ofis dekoru şeklinde kullanıma da olanak sağlamaktadır. Ofislerin görünümüne farklılık kazandıran ve çalışma kolaylığı getiren dolaplar, uzun süre deforme olmadan kullanılabildiği için nerdeyse vazgeçilmez tercihler arasındadır. Peki bu dolapların ölçüleri nelerdir? İşte yanıtı…

Çelik Dolap Ölçüleri

ALTILI ÇELİK METAL SOYUNMA DOLABI ÖLÇÜSÜ

* EN: 97 Cm

* DERİNLİK: 36 Cm

* YÜKSEKLİK: 200 Cm

* KAPI GENİŞLİĞİ: 27 Cm

* KAPI YÜKSEKLİĞİ: 89,5 Cm

* BÖLÜM İÇ DERİNLİĞİ: 36 Cm

* DOLAP GÖZ SAYISI: 6

* KAPI AÇILMA DERECESİ: 90

* GÖVDE MALZEMESİ: ÇELİK SAÇ

* GÖVDE BOYA: ELEKTROSTATİK TOZ BOYA

* GÖVDE RENGİ: RAL 7035 ( KIRLI BEYAZ)

* KİLİT MEKANİZMASİ: HER KAPI İÇİN 1 ADET ASMA KİLİT MODÜLÜ

Okullarda Çelik Metal Dolap Neden Tercih Edilmelidir?

Çelik dolapların en sık kullanıldığı yerler, daha çok insanların bir süre zaman geçirmek zorunda olduğu okullar, spor salonları, sauna, türü yerlerdir. Okullarda kullanım amaçlarının en başında hastalık yayılması riskine karşı önlem almaktır. Bilindiği gibi küçük çocukların metabolizması mikrop ve bakterilere karşı daha zayıf olduğu için sık sık hastalanmaktadır. Kalabalık okullar bu tür ortamlar için en müsait yerler arasındadır. Çocukların kendilerine ait çelik dolaplar kullanması uygulaması olan yerlerde, mikrop geçirgenliği en alt düzeylerdedir. metal soyunma dolabı sayesinde çocukların giyim eşyaları faklı çocukların eşyaları ile temas etmemekte ve mikrop kapma ihtimalleri en alt seviyelere inmektedir. Aynı şekilde öğretmen odalarında her öğretmenin şahsi kullanımı için tahsis edilen öğretmen dolapları hem öğretmenlerin kişiye özel malzemelerini, hem de kıymetli eşyalarını güvende tutmaktadır. Ayrıca okulun öğrenci işleri bölümünde, evrak tanzim ve düzenleme amaçlarına uygun olarak kullanım alanları bulmaktadır. Hayatımızın her alanında mutlaka yer bulan metal eşyalar ve çelik dolap çeşitleri, bir anlamda korumanın yanı sıra tüm dağınıklığımızı derleyip toplayan eşyalar durumundadır. Güvenilir alanlar yaratması ve uygun fiyatları sebebiyle her geçen gün insan hayatına daha fazla girmektedir.Yorumlar 0

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR