Cep Telefonu Taksit Sayısı Yükseltildi (Telefon Alacaklara Müjde)


Geçtiğimiz senelerde cep telefonu ile ilgili ‘cep telefonu taksit sayısı’ konusunda çalışmalar yapılmıştı. Bu çalışmalarla birlikte taksit sayısı da epey azalmıştı. Geçtiğimiz günlerde bir gelişme yaşandı ve taksit sayısı yükseldi.

Cep telefonu satın almak isteyenler için taksit sayısı büyük bir öneme sahip. Bu konuya ilişkin olarak ortaya çıkardığımız her türlü güncellemeyi sizlere sunmak istiyoruz. Bugün yapılan resmi açıklamaya göre, artık cep telefonlarında taksitle işlem yapılabilecek. Bu sayede satışlar ve benzeri işlemler de çok daha rahat ilerlemiş olacak.

Cep Telefonu Taksit Sayısı Ne Kadar?

Resmi Gazete üzerinde yayımlanan haberlere göre baktığımız zaman, konuyu çok daha detaylı olarak görebiliyoruz. Tablet, bilgisayar ve cep telefonu alım amacıyla kullanılan kredilerin taksit sayısı artırılmış. İşler bu şekilde ilerleyince ön plana çıkarılan seçimler de çoğalıyor haliyle. Cep telefonu taksit sayısı konusunda yapılan bütün çalışmalarda, amaç ticaret teşviklerini çok daha seri şekilde ön plana çıkarmak olacak.

3.500 TL’ye Kadar 12 Taksit

Yapılan duyurulara göre, satış fiyatı 3.500 TL’ye kadar olan cep telefonu satış fiyatlarında 12 ay taksit yapılabilecek. Bu fiyatın üzerinde satışa sunulan cep telefonlarında ise taksit sayısı 6’yı geçemeyecek.

Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu‘nun (BDDK) akıllı telefon, tablet ve bilgisayar alımı amacıyla kullandırılan kredilerin vadesine ilişkin yönetmeliği Resmi Gazete’de bugün yayımlanarak yürürlüğe girdi.

31 Ocak 2019 Tarihinden İtibaren Geçerli Olacak

Söz konusu çalışmanın geçerlilik tarihi 31 Ocak 2019 tarihinden itibaren yürürlüğe giriyor.

una göre Bankaların Kredi İşlemlerine İlişkin Yönetmeliğin 12/A maddesinin üçüncü fıkrasında yer alan “akıllı telefon, tablet ve bilgisayar alımı amacıyla kullandırılan kredilerin vadesi 6 ayı aşamaz” ibaresi “tablet ve bilgisayar alımı amacıyla kullandırılan kredilerin vadesi 6 ayı, fiyatı 3 bin 500 Türk Lirasına kadar olan cep telefonu alımı amacıyla kullandırılan kredilerin vadesi 12 ayı, fiyatı 3 bin 500 Türk lirasının üzerinde olan cep telefonu alımı amacıyla kullanılan kredilerin vadesi  6 ayı aşamıyor.

Bu çalışmaların sektörel olarak da oldukça olumlu karşılaşması, pek çok kullanıcı için de pozitif bir yaklaşım sergiliyor. En azından yalnızca operatörlerin faturaya ek olarak satışa sunduğu telefonlardan ziyade, artık markalar da kendi kampanyalarını ön plana çıkarabilecekler gibi görünüyor.


Yorumlar 0

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR