Çerve dostu üniversiteler


Bazı üniversiteler özellikle çevre dostu olmakla büyük övünç kaynağı paylaşıyor. Bu üniversiteleri sizin için derlemek istiyoruz. İşte karşınızda çevre dostu üniversiteler

 

Wageningen Üniversitesi

Hollanda’daki Wageningen Üniversitesi ve Araştırma 2015’te yayıldığından daha yüksek bir CO2 telafisi gösterdiğinde iklim nötrlüğüne ulaştı. Öğrenciler, sağladıkları programların ayrılmaz bir parçası olan çevresel sürdürülebilirlikle ilgili kurslar sunan çeşitli programlardan yararlanabilirler.

Cebir Üniversitesi Koleji

Hırvatistan’daki Cebir Üniversitesi Koleji, amacı Asya ve Avrupa arasındaki bağları güçlendirmek olan kar amacı gütmeyen bu organizasyonun sponsorluğunda ASEF programına katılmak için 50 öğrenciyi ağırladı. 50 ülkeden uluslararası öğrenci ekipleri, yeşil ve çevre dostu büyümeye vurgu yaparak sürdürülebilir turizm ile ilgili projeler üzerinde çalıştı. Öğrenciler, ayrıca, yapay zeka, Nesnelerin İnterneti (IoT) ve blockchain gibi mevcut ve gelecekteki dijital teknolojiler hakkında ilham veren konferanslar veren Cebir uzmanlarından da bilgi edindiler.

Aarhus Üniversitesi

Danimarka’daki Aarhus Üniversitesi, öğrencilerin sürdürülebilirliği eylemde gördükleri ve kendilerine katılabilecekleri başka bir kampüstür. Örneğin, üniversite, gruplara ya da konferanslara ev sahipliği yaparken çevre dostu seçenekler seçmeye çalışıyor. Plastik şişeler yerine, katılımcılara yeniden kullanılabilecek BPA içermeyen sürdürülebilir su şişeleri verilir. Organik öğle yemekleri, üniversite çevresindeki alanda 12 kantini, misafirhanesini, fırınını ve kafesini işleten bir öğrenci organizasyonu olan Studenterhusfonden tarafından sunulmaktadır.

 

Tal Tech

Estonya’daki Tal Tech, yeni nesil mühendisleri besliyor, ülkede mühendislik kültürünü geliştiriyor, toplumun sürdürülebilir kalkınmasına katkıda bulunuyor ve yenilikçi hizmetleriyle ulusal refahı artırıyor. Vizyonları sürdürülebilir bir dünyada yenilikçi bir Estonya yaratmaktır.

Okul, Estonya’daki akıllı yaşam tarzının savunucusu ve planlayıcısı olup, Çevre Mühendisliği ve Yönetimi ve Sürdürülebilir Enerjetik için Malzemeler ve Süreçler gibi yeşil ile ilgili çeşitli programlar sunmaktadır. TalTech kampüsü, 200’den fazla yüksek teknoloji şirketine de ev sahipliği yapmaktadır (örneğin, Skype).

 

Ecole hôtelière de Lozan (EHL)

İsviçre’deki Ecole hôtelière de Lozan (EHL), yapım aşamasında olan yeni bir Kampüs 2021 projesine sahiptir ve oldukça zorlu bir İsviçre ekolojik tanımı olan “Minergie-P” standartlarına sahip ilk İsviçre kampüsü olacaktır. Üniversite, binalar için ısı toplamak için jeotermal sondalar, üç Olimpik yüzme havuzuna eşdeğer bir yüzey alanı kaplayan fotovoltaik güneş panelleri ve okulun ısıtma ihtiyacının% 90’ını karşılayacak yeni bir atık su ısı geri kazanım sistemi ile donatılacak.

 

 


Yorumlar 0

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR