Çiftlik Bank Mağdurları Bir Kez Daha Dolandırıldı


çiftlik bank

Kurduğu Çiftlik Bank sistemi üzerinden 80 bin kişiden 500 milyon liradan fazla para toplayan Mehmet Aydın’ın sistemin çökmesi üzerine Urugay’a kaçmasının ardından geride bıraktığı mağdurları ikinci kez dolandırıldı. Mağdurlara yatırdıkları paralarını geri alma vaadinde bulunan dolandırıcıların sadece İstanbul’da bin 650 kişiden para topladığı iddia edildi.

Çiftlik Bank mağdurları bir kez daha dolandırıldı. Paralarını kaptıran mağdurlar, paralarının geri alınacağı vaadini veren dolandırıcılara inanıp ikinci kez kandırıldı.

Son günlerde sıkça gündeme gelen Çiftlik Bank’ın sistem kurucusu Mehmet Aydın’ın kaçtığı iddia edilen Uruguay’daki evinin görüntülerinin ortaya çıkmasının ardından hükümet de harekete geçti. Adalet Bakanı Abdülhamit Gül Çiftlik Bank’ın kurucusu Mehmet Aydın’ın Uruguay’dan isteneceğini söyledi.

İKİNCİ KEZ DOLANDIRILDILAR

  • Çiftlik Bank’ın mağdurları ise mağduriyetlerinin giderilmesi için yasal mercilere başvuruda bulunmaya başlarken, çok sayıda mağdurun ikinci kez dolandırıldığı iddia edildi.
    İstanbul’da tam 1650 kişiden paranızı geri alacağız vaadiyle tekrar para isteyen dolandırıcıların kişi başı ortalama elden aldığı rakam ise 300 ile 1000 TL arasında değişiyor.
  Öldükten Sonra Toprağın Altında Bedenimize Ne Olduğunu Anlatan 'Ürpertici' Video!

TELEFONLARI KAPALI

”Paralarını geri alacağız” diyen dolandırıcıların telefonları kapalı ve mağdurlar bu dolancırıcılara ulaşamıyor. Yani insanlar arıyor ‘Aradığınız kişiye ulaşılamıyor’ mesajı çıkıyor. İki gün sonra numara tamamen iptal edilmiş vaziyette

 

MEHMET AYDIN KİMDİR?

27 yaşındaki Çiftlik Bank’ın sahibi Mehmet Aydın’ın asıl işi olan arıcılıkla geçimini sağlarken bu projeyi üretti. Çiftlik Bank’ı ilk etapta oyun olarak geliştiren Mehmet Aydın, biriken paralarla 4-5 ay sonra Bursa İnegöl’de  250 büyükbaş hayvan kapasiteli çiftliğini açtı.

ÇİFTLİK BANK NEDİR?

‘’Çiftlik Bank kendini ne kadar bir oyun olarak tanımlasa da aslında büyük karlar elde edebileceğiniz bir yatırım aracıdır. Yaptığınız gerçek yatırımlar ile çeşitli hayvanlar satın alabiliyorsunuz ve bu siteye yapacağınız düzenli ziyaretler ile gerçek para kazanıyorsunuz. Çiftlik Bank ise sizin yaptığınız yatırımları gerçek anlamda hayvan ve arazi satın alımları ile değerlendiriyor. Sistemde hayvanların ömrü genel olarak 365 gündür.  Yatırdığınız tutarı 4-6 ay arasında geri almış oluyorsunuz ve bundan sonraki aylar kazandığınız her kuruş sizin kar hanenize yazılıyor. Hayvanın sanal ömrü sona erdiğinde o hayvandan daha fazla gelir elde edemiyorsunuz ve yeni yatırımlar yapmanız gerekiyor. Düzenli ve mantıklı bir şekilde Çiftlik Bank’ta vakit geçirdiğiniz de yaptığınız 1000 TL’lik bir yatırım 1 sene sonra size en az 2200,00 TL olarak geri dönüyor. Maksimum seviye de faydalanmanız durumunda ise 1000 TL başına 2800 TL’ye kadar kazanabilirsiniz.’’

ÇİFTLİK BANK’IN SİSTEMİ NASIL ÇALIŞIYOR?

SPK raporuna göre Çiftlik Bank’ın sistemiyle 77 bin 843 kişiden 511 milyon TL para toplantı. Yine rapora göre 62 bin 877 kişiye 393.3 milyon TL ödeme yapıldı. Kalan 113.4 milyon liranın ise Kıbrıs’a ve Çitlik Bank CEO’su Mehmet Aydın ile eşinin hesabına aktarıldı.

 


Yorumlar 0

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR