Çiftlik Bank’ın Yazılımcısı Tutuklandı!


Çiftlik Bank’ın  yazılımını yapan Cudi Cumhur Yurdakul tutuklandı. Bilişim sistemleri üzerinden banka ve kredi kurumlarını aracı olarak kullanarak dolandırıcılık yapmak, suç işlemek suretiyle örgüt kurmak ve şirket yöneticileri ile dolandırıcılık suçlarından dolayı yargılanan Cudi Cumhur Yurdakul tutuklandı.

Çiftlik Bank’ın yazılımcısı Cudi Cumhur Yurdakul, olaya yönelik yapılan soruşturma dolayısıyla düzenlenen operasyonda gözaltına alındı. İstanbul’da gözaltına alınan Yurdakul, hakimlikçe tutuklandı.

Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığınca yürütülen bu  soruşturma kapsamında İstanbul Mali Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekiplerince  yakalanan ve gözaltına alınan Cudi Cumhur Yurdakul, Anadolu Adalet Sarayı’na sevk edildi.

Şüphelinin soruşturma savcısı tarafından ifadesi alındı. Suç işlemek üzere örgüt kurduğu, bilişim sistemleri üzerinden bankaları araç olarak kullanarak dolandırdığı ve kooperatif yöneticilerin dolandırıcılığı suçlarından tutuklanması talep edilen, Yurdakul nöbetçi hakime sevk edildi.

Nöbetçi olarak sevk edildiği Anadolu Sulh Ceza Hakimliği’nde,  yazılımcı Yurdakul’un işlediği suçlardan dolayı tutuklanma kararı alındı.

Yapılan soruşturma ve denetlemeler kapsamında, tutuklanan şahıs Cudi Cumhur Yurdakul’un, Çiftlik Bank’ın CEO’su Mehmet Aydın’ın şirketlerinin tüm bilişim ve yazılım işlerini kontrol eden kişi olduğu da ortaya çıktı.

Yazılımcı Cudi Cumhur Yurdakul’un , Mehmet Aydın ile işbirliği içerisinde olarak, örgüt faaliyetlerini sürdürmek amacıyla 5-8 Mart tarihlerinde Brezilya’ya gittiği tespit edildi. Brezilya’da Aydın ile görüşerek, talimatlar aldığı ve ikilinin suç işlemeye devam ettikleri ortaya çıktı.

 

 Yorumlar 0

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
Biçim Seç
Personel test
Kişilik hakkında bir şey ortaya koymayı amaçlayan sorular dizisi
Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Bir Olayı veya Görseli oylamaya sunmak için
İçerik
Gömülü ve Görsellerle içerik paylaşma
Liste
Klasik listeler oluşturun
Geri Sayım Listeleri
Klasik geri sayım listesi oluşturun
Açık Liste
Kendi öğenizi gönderin ve en iyi sunum için oy verin
Oylama Listesi
En iyi liste ögesisin belirlemek için oylamaya sunun
Meme
Özel memeler yapabilmek için kendi resimlerinizi yükleyin
Resim
Fotoğraf veya GIF
Gif
GIF formatı