Cilde Işıltı Kazandıran 5 Yöntem


Cilde Işıltı Kazandırmak
Cilde Işıltı Kazandırmak

CİLDE IŞILTI KAZANDIRMAK

Genç kadınlarda 30’lu yaşlara kadar gençliğin verdiği enerji cildin ışıltılı ve parıltılı olmasını sağlasa da özellikle 30’lu yaşlardan sonra kadınların ciltlerinde parlaklığın ve pürüzsüzlüğün kazanılmaması durumu sıkça rastlanıyor. Bu durum ile karşılaşmamak için bazı yöntemleri uygulanarak cildinizin ışıltısını sürekli sağlayabilirsiniz. İşte o yöntemler;

CİLDİNİZİ NEMLENDİRİN

Cilt bakımına en önemli ve altın kural cilt nemlendirmektir. Cilt bakım testleri yapılan merkezlerde cilt yapınızı öğrendikten sonra cilt tipine uygun bir nemlendirici krem ile uyumadan önce ve öğlen vakti yüzünüze yapacağınız nemlendirici krem masajları cildinizin sürekli ışıltılı olmasını sağlar. Ayrıca nemlendirmeyi yoğunlaştırmak ve devamlı kılmak için bol su tüketmekte ufak bir tüyodur.

UYKU ÖNCESİ CİLT BAKIM EN YARARLI ZAMANDIR

Uyku saatlerinde vücut hücreleri kendilerini yenilerler. Sizde uyumadan önce yüzünüze yapacağınız tonik uygulamalar ile cildinizi temizledikten sonra yatarsanız gece yenilenen hücreler sizin yaptığınız bakımı da emerek cildinizin ışıltılı yapısını koruma yolunda önemli bir adım olacaktır.

YAZ KIŞ DEMEDEN GÜNEŞ KREMİ SÜRÜNÜN

Güneş ışınları cilt lekelerinin oluşmasında en önemli etkenlerdendir. 4 mevsim içerisinde havanın sıcaklığını aldanmadan güneş ışınları cildinizde leke oluşturabilir. Bu nedenle dışarı çıkarken yüzünüze ve derinizin görünen kısımlarına süreceğiniz güneş koruyucu kremleri ile cildinizin ve hücrelerinizin zarar görmesini engelleyebilirsiniz.

MEDİTASYON YAPMAK, CİLDİ BESLER

Cilt bakımında sadece organik ve kimyasal ürünler yeterli değildir. Bunun yanında psikolojik ve ruhen rahat olmak cildinizin daha uzun yıllar boyunca yaşlanmaya karşı dik durmasını sağlar. Yoga, egzersiz, spor gibi meditasyon ve mental seviyeyi arttıracak etkinlikler cildinizin ışıltısını kaybetmesini engelleyecektir.

ŞEKER, CİLDİN DÜŞMANI MI?

Şeker vücudun ihtiyaç duyduğu besinlerden biri de olsa fazla tüketim cildin yaşlanmasını hızlandırmaktadır. Kırışıklık, yaşlanma, olumsuz etkileri ile bilinen fazla şeker tüketimi cildin elastik yapısını engelleyerek cilt ışıltısını öldürür. Bu nedenle şekeri çok dengeli ve az oranda tüketmeniz yeterli olacaktır.


Yorumlar 0

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR