Çoğumuzun İtiraf Etmek İstemediği 10 Acı Gerçek

Farkına vardığınızda hayatınızı daha kolay ve zevkli hale getirecek 10 gerçeği sizin için derledik.


Amerikalı yazar Julien Smith’e göre; sistem, insanları kontrol altında tutabilmek için onları bilinçli olarak aptallaştırıyor. Kendi kendinizi geliştirseniz bile hala inanmayı reddettiğiniz bazı şeyler olabilir ama içten içe bunların doğru olduğunu da düşünebilirsiniz.

Farkına vardığınızda hayatınızı daha kolay ve zevkli hale getirecek 10 gerçeği sizin için derledik.

1. Anılarımızı çoğunlukla yanlış hatırlarız.

Beynimiz, anılarımızı değiştirerek bize küçük oyunlar oynar. Anıları, tümü yerine parça parça hatırlarız ve birbirleriyle karıştırırız.

2. Hepimizin eşit şartlara sahip değiliz.

Dünyanın farklı yerlerindeki farklı insanların hayatları farklı zorluklarda olabilir. Fakir bir ailede doğmuş birisi ekmek parası kazanmak için okulu erken yaşta bırakabilirken, bir diğeri büyük bir şirketin veliahtı olarak zenginlik içinde doğabilir.

3. Kimse kendini sevmeyen bir kişiyi sevmek istemez.

Eğer hala Beyaz Atlı Prens'inizi bekliyorsanız, üzgünüz ama muhtemelen tek başınıza yaşlanacaksınız. Kendinizi sevmek ve kendinize saygı duymak sizin avantajınızadır. Diğer insanları kendi hayatınızdaki mutluluklar için sorumlu yapmayın, yoksa insanlar sizinleyken bir rollercoaster misali yükselir, yalnızken ise düşüşe geçersiniz.

4. Dünya sana hiçbir şey borçlu değildir.

Güzel, zeki ve iyi karakterli biri bile olsanız, hayat bütün fırsatları önünüze getirmez. Başarılı insanların iki seçeneği vardır : kendin için üzül, çünkü her zaman daha iyisini hakediyorsun ya da itibar için savaş! Bu çatışma genellikle zor olacaktır. Tarafınızı seçmek ise size kalmış.

5. Düşündüğünden daha fazla zamanın var.

Bir haftada 168 saat vardır. Bu çok uzun zaman demek! Albert Einstein zamanın göreceli olduğunu kanıtlamıştır ve modern bilimciler de ona katılırlar. "Zamanım yok" düşüncesini, "Önceliğim değil" ile değiştirin. Örneğin, eğer spor yapmayıp abur cubur yiyorsanız, sağlığınız önceliğiniz değildir. Eğer eşinize ev işlerinde yardım etmiyorsanız, ilişkiniz önceliğiniz değildir. Bu acı bir gerçektir. Ne üzerinde zaman harcadığınız sizin hakkınızda aslında çok fazla şey söyler.

6. Hayatın asla mükemmel olmayacak.

Evlenmek için, çocuk sahibi olmak için, iş değiştirmek veya başka bir ülkeye taşınmak için asla "doğru" bir zaman yoktur. Bu "doğru" zamanı beklemek, sizin değişiklikten korkmanız ve güvenli bölgenizi terk etmek istememenizle alakalıdır. Bu arada, hiç "o" anın geldiğini düşündüğünüz oldu mu? Sizi korkutan ne varsa onun üstüne gidin, yoksa yakın zamanda kendi hayatınız hakkında üzüntüye kapılabilirsiniz.

7. Aslında kimse gerçekten çok meşgul değil, sadece seni umursamıyorlar.

Sevgilin art arda attığın otuzuncu mesajına cevap veremeyecek kadar meşgul. İşverenin ise önemli bir işle uğraşıyor ve sana geri dönüş yapamıyor. Aslında herşey daha basit ; Seninle konuşmak istemiyorlar! Sizi umursamayan insanlar hakkında endişelenmeyi bırakırsanız, hayatınız daha iyi hale gelecektir.

8. Herkes için mükemmel olamazsın.

Ne kadar nazik, iyi, cömert veya asil olursanız olun, insanlar sizin hakkınızda -onlara hiçbir neden vermeseniz bile- kötü düşünebilirler. Vücudunuz Victoria's Secret mankenleriyle yarışacak kadar güzel olsa bile, bu sizin kötü yanlarınızı yargılayacak insanlarla karşılaşmayacağınız anlamına gelmez.

9. Hayat adil değildir.

İnsanlar yaptıklarınızı her zaman takdir etmeyebilir. Eğer samimi ve duygusal bir insansanız, bu sevgilinizin sizi terketmeyeceği anlamına da gelmez. Ama bu hayat kötü demek değildir. Sadece ondan daha az istemesini bilin.

10. Seni öldürmesi en muhtemel olan kişi kendinsin.

Kendimizi koruma içgüdümüzden dolayı kolay kolay kendimizi bir anda öldüremeyiz ama bunu gün be gün kendimizi yok ederek yapabiliyoruz. Kötü alışkanlıklar, trafik şiddeti vb. durumlar her gün hayatlarımızı riske atıyor. Ama çoğunlukla zekamızı kullanarak bu gibi durumların üstesinden gelebiliriz.

Bütün bunları anlamak hayatınızı daha anlamlı hale getirebilir ve sizi aptalca davranışlardan uzak tutabilir. Düşüncelerinizi yorumlarda bizimle paylaşmayı unutmayın lütfen.Yorumlar 0

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
Biçim Seç
Personel test
Kişilik hakkında bir şey ortaya koymayı amaçlayan sorular dizisi
Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Bir Olayı veya Görseli oylamaya sunmak için
İçerik
Gömülü ve Görsellerle içerik paylaşma
Liste
Klasik listeler oluşturun
Geri Sayım Listeleri
Klasik geri sayım listesi oluşturun
Açık Liste
Kendi öğenizi gönderin ve en iyi sunum için oy verin
Oylama Listesi
En iyi liste ögesisin belirlemek için oylamaya sunun
Meme
Özel memeler yapabilmek için kendi resimlerinizi yükleyin
Resim
Fotoğraf veya GIF
Gif
GIF formatı