Bu Da Oldu! Katlanabilir Telefon Royole Flexpair


Royole adlı Çinli bir firma (akıllı telefon üreten bir firma), Flexpai ismini verdiği ve oldukça katlanabilir bir yapıya sahip olan telefonunu tanıttı. 1300 dolar bütçe ile satışa sunulan telefon şu an için yalnızca Çin üzerinde kullanılabilecek.

Daha önce belki de hiç duymadığınız Royole markası, oldukça önemli bir çalışma üretiyor ve Çin üzerinde adeta devrim yaratacak tarzda bir yenilik geliştiriyor. Bu firma, karşınıza bundan sonra sıkça çıkabilir. Zira katlanabilir bir telefon yapmak oldukça merak edilen bir fikirdi uzun süredir. Hatta iPhoneların ceplerde eğilmesi de bu konuya çok malzeme olmuştu.

İlk seri üretim katlanabilir telefon olacak

Cihaz Çin üzerinde kullanılacak ve ilk seri üretim ile üretilen katlanabilir telefon olacak. Royole Flexpai bu konuda akıllı telefon sıfatını alıyor mu yoksa kendine yeni bir sıfat mı bulacak onu da bilmiyoruz. Zira bu cihazı her gün kullanmak ister miyiz? O da ayrı bir soru. Lakin şu var ki bu telefonun yakın gelecek içerisinde biz neler getireceği gerçekten düşündürücü bir konu. Çünkü bu cihazı kullanamasak da, en azından bazı şeyler için ilham kaynağı olabilme ihtimali çok yüksek.

İki telefon taşımak gibi düşünebilirsiniz.

Bu telefonun ekran boyutu 7,8 inçlik bir yapıya sahip. Bu yüzden daha çok tablet tarzı bir kullanım sunuyor. Bu tableti kırmadan ikiyi katlayabiliyorsunuz. Bu sayede cihaz sırt sırta duran iki farklı akıllı telefon gibi duruyor çantada. Cihazın katlanınca hangi boyuta ulaştığını firma henüz söylememiş ama 4 inçlik bir ekran boyutu olduğunu biliyoruz. Bu yüzden kenarlıklar geniş olduğu için de cihazın eni 4 inç boyutundan biraz daha fazla. Kalınlık ise 7.8 mm olduğu için oldukça hantal bir kullanım sunabilir. Ama bakalım içerisinde ne gibi özellikler olacak? Zira ağırlığının da 320 gramlık olduğunu düşünürsek gerçekten 2 farklı telefonu aynı anda taşıyormuşsunuz gibi bir his yaratabilir.


Yorumlar 0

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR