Daha fazla mutlu olmak gerekli mi?


Merhabalar arkadaşlar. Bu yazımızda sizlerle etkileşime geçmek istiyoruz. Malumunuz son dönemlerde içeriklerimizdeki değişimi hep birlikte izliyor, yorumlarınızı da okuyoruz.

Bildiğiniz gibi unimetre ailesi olarak, amacımız öğrenci arkadaşlarımızla ruhu genç herkesi bir arada ön plana çıkarmak ve fayda sağlamak. Hayatlara bir şekilde dokunmak dahi bizim için önemli bir görev bu konuda. Bu yazımızda da mutlu olmak ile ilgili kısa bir hikaye anlatmak istiyorum.

Daha fazla mutlu olmak gerekli mi?

Aslında bu soruyu insan kendine her zaman soruyor. Sadece soru biçimi biraz farklı oluyor. Çünkü kişisel beklentiler, tercihler ve hayat amaçlarımız (falan) giriyor işin içine ve bizler de bu süreçleri her şekilde kullanıyor ve incelemeye başlıyoruz. Ayrıcalıkların içerisinde yer edinen bütün bu bekleyişlerimiz, daha fazla mutlu olunca sanki bütün işler çözülecekmiş gibi geliyor bize. Bu yüzden bazı yazarlar, durumun bu kadar ciddi olmadığını belirtiyor. Özellikle bilimcilerin bizlere anlattığı, her zaman karşımıza çıkardığı konulara bakarsanız, tamamen işlerin büyüdüğünü görebilir ve incelemelirinizi de bu sayede devam ettirebilirsiniz. Her şey size özgün bir yapıda çıkmıyor karşınıza hayatta.

Ne yapmamız gerekiyor?

Aslında mevcut olanı anlamak ve hedeflerimize ulaşırken bizi yoracak, üzecek olaylara mümkün mertebe ‘kafayı takmamak’ gerekiyor. Bunu gerçekten de başarabildiğimiz zaman bazı konular kendiliğinden çözülüyor. Zira bir yere ulaşmak, bir sonuç peşinden gitmek ve insanlara özgün bir dil ile hizmet sunmak ya da bu konularda daha rahat ve daha farklı bir süreci ön plana çıkarmak adına, mutlu olmanın gerekliliği her zaman tartışılan konulardan biri. İnsan anlamalı, enerjisi iyi olmalı ya da okumalı. Bu konuları takip eden bütün detaylar, bizlerin karşısına önemli olan bir ‘kafaya takmama’ durumunu çıkarıyor.

 

 


Yorumlar 0

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR