Deprem Tahmincisi Hoogerbeets Mega Deprem İçin Tarih Verdi!


Ünlü deprem tahmincisi Frank Hoogerbeets, mega deprem için tarih verdi. Son zamanlarda Deprem tahminleriyle dikkat çeken ve söylediği depremler kısa bir süre içerisinde gerçekleşen yeni nesil deprem tahmincisi Frank Hoogerbeets, 7 ve üzeri şiddette gerçekleşmesi beklenen mega deprem için tarih verdi. 

Adını sıkça mega deprem tahminleriyle duyduğumuz ve kendisini yeni nesil deprem tahmincisi olarak nitelendirilen Frank Hoogerbeets, yeni mega deprem tahminlerinde bulunmaya devam ediyor. Endonezya’da büyük bir deprem olacağı tahmininin ardından gerçekleşen Endonezya depremi ile birlikte ilk tahminini doğru bir şekilde bilen Hoogerbeets daha sonrasında 9 büyüklüğünde bir deprem meydana geleceği tahmininde bulunmuştu. Hoogerbeets’in tahmini gerçekleşmiş ancak Peru’daki depremin şiddeti neyse ki 7.1 olarak gerçekleşmişti. 

Büyük marmara depremi konusunda da tahminlerde bulunan ve Türkiye’de yaşayan vatandaşları uyaran Hoogerbeets, 7-9 Mart tarihleri arasında 7 büyüklüğünde bir deprem olacağını ve bu depremin büyük ve yıkıcı bir etkiye sahip olacağını düşündüğünü belirtti. 

Hoogerbeets bu tahmininde Ay’ın Yeni Ay evresinde olacağını ve gezegenlerin Dünya’nın tektonik plakaları üzerinde olumsuz etki yaratacak bir konumda olduğunu dile getirdi. Bu durumunda Dünya’da depremlere neden olabileceğini belirtiyor. İstanbul ve Orta Anadolu bölgesinin risk bölgesi olduğunu belirten Hoogerbeets, Büyük Marmara Depremi’nin iki aşamada gerçekleşeceğini söyledi. Hoogerbeets Büyük Marmara Depremi’nin ilk aşamasının Doğu Anadolu’da gerçekleşeceğini belirttmişti. 


Yorumlar 0

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
Biçim Seç
Personel test
Kişilik hakkında bir şey ortaya koymayı amaçlayan sorular dizisi
Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Bir Olayı veya Görseli oylamaya sunmak için
İçerik
Gömülü ve Görsellerle içerik paylaşma
Liste
Klasik listeler oluşturun
Geri Sayım Listeleri
Klasik geri sayım listesi oluşturun
Açık Liste
Kendi öğenizi gönderin ve en iyi sunum için oy verin
Oylama Listesi
En iyi liste ögesisin belirlemek için oylamaya sunun
Meme
Özel memeler yapabilmek için kendi resimlerinizi yükleyin
Resim
Fotoğraf veya GIF
Gif
GIF formatı