Derbide Geniş Çaplı Soruşturma


Cumhuriyet Başsavcılığı dün oynanan Fenerbahçe – Beşiktaş maçında yaşanan olayların organize edilerek suç işlenmesi şüpheleri nedeniyle derbi soruşturmasını genişletti.
 
Türkiye Kupası yarı final maçı Fenerbahçe – Beşiktaş karşılaşması dün gerçekleşti. Maçta çıkan olaylar nedeniyle maç tatil edildi. Ardından bir soruşturma başlatıldı. Maçtaki olayların belli gruplar tarafından yapıldığı, organize bir suç şüphesinden dolayı soruşturmanın genişletildiği bildirildi.
 
İstanbul İl Emniyet Müdürlüğü kamera kayıtlarını inceleyerek eylemde bulunan faillerin kimlik tespiti araştırması yapılması yönünde yazılı talimatta bulundu. Bununla birlikte kayıtlar detaylı incelenerek taraftarların birbiriyle iletişim kurup organize olduğunun tespiti çin de araştırma başlatılacak.
 
Tespit Edilen 57 Eylem Var
 
Maç esnasında suç teşkil eden elli yedi eylemin tespit edildiği de açıklandı. Bu eylemlerden otuz altısı sahaya yabancı madde atma ve yaralama suçlarından. Ayrıca eylemleri gerçekleştiren sekiz kişi de yakalanıp göz altına alındı. Çalışmalara, araştırmalara hala daha devam ediyor.
 
Açıklamaya göre sahadaki tüm sabit kameralar titizlikle incelenecek. Buna ek olarak yazılı basından ya da görsel medyadan da tüm veriler titizlikle incelenecek.
 
Çalışmalar büyük bir titizlik ile aralıksız devam ediyor. Bakalım önümüzdeki günlerde nasıl bir sonuçla karşılaşacağız.
 
Ayrıca maç sonucu takımların alacakları cezalar da birkaç gün içinde belli olacak diye tahmin ediyorum. Sosyal medyanın konuyla ilgili beklentisi Fenerbahçe’nin 3-0 hükmen mağlup sayılması yönünde. Konuyla ilgili sayısız tweet atıldı, sosyal medya yaşanan bu hoş olmayan olayları sertçe eleştirdi.Yorumlar 0

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR