Dermatologların Kara Listeye Eklediği 7 Güzellik Ürünü

Bazı güzellik ürünleri ve maskeler istediğiniz gibi sonuçlar vermemekle kalmayıp, cildinize zarar bile verebilir. Sizler için dermatologların asla kullanmadıkları ve hastalarına asla tavsiye etmedikleri güzellik ürünlerinin bir listesini oluşturduk.


 1. 1 El ve Vücut Losyonu


  Dermatologlar genellikle daha ağır olan ve losyonlardan daha yüksek bir viskozite içeren kremler kullanırlar. Kremler cilde nüfuz eder ve losyonlar yapmazken cildin nem kaybını önleyen bir bariyer sağlar . Vücut losyonları genellikle daha yüksek bir su içeriğine sahiptir. Losyon, aşırı kuru olmayan veya cilt üzerinde yapışkan, yağlı bir his olması tercih edilmeyen ciltler için iyidir.
 2. 2 Siyah Maske


  Bu popüler ürün dermatologlar arasında çok fazla rakip var. Uzmanlar maskeleri bu tür sadece acı olmadığını iddia ama aynı zamanda cilt yapısına zarar. Bu maskenin bileşenleri çok agresiftir, cilt hücrelerini, ince kılları ve cildi yağlar.
 3. 3 Güneş Koruyucu Sprey


  Uzmanlar güneş koruyucu spreyi çok kullanıcı dostu olduğu konusunda hemfikir. Fakat kişisel kullanımları için kremleri tercih ederler . Spreyin kalın bir tabakada uygulanması imkansızdır. Ayrıca, püskürtüldüğünde, bu ürün cilde ulaşmadan önce aktif elemanlarını kısmen kaybeder. Dermatologlar ayrıca çinko oksit içeren güneş koruyucu ürünlerin cildin daha hassas olduğuna ve daha etkili olduklarına inanırlar . Bu ürünler ultraviyole ışınları yansıtır ve onları emmez.
 4. 4 Bronzlaşma Yağı


  Bronzlaşma yağları da dermatologlar tarafından övülmez. Ultraviyole ışınlarına karşı düşük korumaya sahiptirler ve ayrıca cildin durumunu kötüleştiren gözenekleri tıkarlar.
 5. 5 Hidrokortizon Kremi


  Bu krem ​​güçlü bir steroid ürünüdür. Bir kişinin ciddi cilt hastalıkları olduğunda kullanılması gerekiyordu. Ancak, bazı insanlar uzun süreli kullanımdan sonra döküntüler, cilt incelmesi, dermatit ve steroid akne neden olabilir çünkü oldukça kötü bir doktor reçete olmadan sivilce kullanmayı tercih ederim .
 6. 6 Ayak Maskeleri


  Dermatologlar nemlendirici veya besleyici ayak maskelerinin kullanılmasını önermezler. Kremler kolayca aynı etkiye sahip olabilirler. Yani, ayak maskeleri oldukça işe yaramıyor ve çok uygun değiller.
 7. 7 Hindistan Cevizi Yağı


  Hindistan cevizi yağı özellikle ev kullanımı için çok popülerdir. Ancak yüz bakımı için en iyi seçenek değildir. Hindistan cevizi yağı cildi yağlı yapar, gözenekleri tıkar ve sonuç olarak akne ve pigmentasyona neden olur.

Yorumlar 0

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
Biçim Seç
Personel test
Kişilik hakkında bir şey ortaya koymayı amaçlayan sorular dizisi
Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Bir Olayı veya Görseli oylamaya sunmak için
İçerik
Gömülü ve Görsellerle içerik paylaşma
Liste
Klasik listeler oluşturun
Geri Sayım Listeleri
Klasik geri sayım listesi oluşturun
Açık Liste
Kendi öğenizi gönderin ve en iyi sunum için oy verin
Oylama Listesi
En iyi liste ögesisin belirlemek için oylamaya sunun
Meme
Özel memeler yapabilmek için kendi resimlerinizi yükleyin
Resim
Fotoğraf veya GIF
Gif
GIF formatı