Dil Öğrenmek Yapay Zeka İle Sorun Olmaktan Çıkarabilir!


Her geçen gün gelişen yapay zeka teknolojisi yabancı dil öğrenmeyi de bir sorun olmaktan çıkarabilir. 

Gelişen teknoloji ile birlikte geleceğin teknolojilerinden birisi olan Yapay Zeka teknolojisi insanların sorunlarını ortadan kaldırmak için çeşitli çözümler üretiyor. Yapay zekanın gelişmesiyle birlikte yabancı dil öğrenmek sorun olmaktan çıkabilir. Popüler dil öğrenme kurslarından birisi olan Busuu, geçtiğimiz hafta yapay zeka ile güçlendirilmiş olan kelime eğitimini yayınlamıştı. Duolingo uygulaması ise yapay zekaya sahip botları kullanıyordu. Şimdi de bir şirket yapay zeka ile dil öğrenme imkanı sunuyor. 

Speecc’in başkanı ve kurucusu olan Amin Hopp, kendi şirketine yapay zeka teknolojisini nasıl entegre ettiklerini anlattı. Yapay zeka teknolojilerinin oldukça fazla kullanılmaya başlandığını belirten Hopp, yapay zeka teknolojisini dört yıl önce geliştmeye başladıklarını ve bu doğrultuda sistemlerini yeniden inşa ettiklerini belirtti. Yapay zeka sisteminin hem müşteriler hem de kullanıcılar için çok faydalı olduğunu ve son kullanıcı tarafında da beğenildiğini belirtti. 

Hopp, yapay zeka sistemi ile birlikte yapılan değişikliklerin birisinin de rezervasyon sistemi olduğunu belirtirken, yapay zekanın eğitmenleri ve koçları öğrenme davranışları, dil seviyeleri, eğitmen profili, ilgi alanları gibi birçok değişkene göre otomatik olarak eşleştirdiğini de belirtiyor. 

Yapay zekanın kelime dağarcığı, okuma yapma ve hatta doğru konuşma için de kullanıldığını belirten Hopp, dil öğrenmenin en önemli konularından birisi olan telaffuz konusunda da özel bir yazılım geliştirdiklerini ve yapay zekanın kullanıcıların davranışlarını tahmin ettiğini belirtti. 

Teknolojinin gelişmesiyle birlikte insanların bilgiye daha kolay erişebileceğini ve bu sayede çok daha hızlı ve etkili bir şekilde öğrenmelerin gerçekleşeceğini belirten Hopp, sanal gerçeklik ve arttılmış gerçeklik teknolojileriyle de yakından ilgilendiklerini ve bu teknolojiler sayesinde dil öğrenmelerin çok daha hızlı bir şekilde gerçekleşeceğini belirtiyor. 


Yorumlar 0

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR