Doğamız Bizi Şaşırtmaya Devam Ediyor! İşte Birbirinden İlginç 16 Görüntü


Bazen dünyamız o kadar sıradışıdır ki, gördüklerimizin gerçek olduğuna inanmak çok zordur.

Ayışığı kaynaklı bir gökkuşağı

Bu gökkuşağı dolunay esnasında bir şelalenin yanında görünür. Kızılderililer, ayışığından kaynaklı bir gökkuşağını gören kişinin, ruhların dilini anlayabildiğini ve ona şans getirdiğine inanırdı.

Soğudukça görüntüdeki hali alan bir lav çukuru

Sanki, lanetlenmiş ruhları yeraltı dünyasına doğru çekiyor.

Mikro galaksiye benzeyen 20.000 dolarlık bir opal taşı

Bu, belki dünyadaki en pahalı opal değil, ama kesinlikle en güzeli. 19. yüzyılda bu taş birkaç romanda yer aldı, ancak, başarısızlık tılsımına dönüştü ve popülaritesi azaldı.

Yıldızlar denizinde yüzebileceğiniz plaj

On photos – Glowing beach in the Maldives. There’s a beach way down in the Maldives that looks like something out of a science-fiction fairytale. It’s gorgeous, to say the least. The sight of thousands of glowing specks scattered along the beach’s sand is believed to be a mass mortality of these organisms that periodically occurs in the Maldives. Bioluminescent phytoplankton, on the other hand, react to any type of stress or change in tension, emitting light from their cells anytime something breaks the water: a wave, a kayak or even your hand. We’re calling it, informally, the “firefly effect.” #Glowingbeach #Maldives #Maldivesbeach #Maldivestrip #Maldivestravel #Maldives2017 #beautifulbeach #beautifulMaldives #travel #beautifullplanet #beautifullplaces #beautifulplaces #beautifulplanet

Beautiful Planet (@beautiful_planet2018)’in paylaştığı bir gönderi ()

Dalgalar ve özel bir plankton türü sayesinde, binlerce yıldız suda yüzüyormuş gibi. Bulutsuz bir gecede, sanki gökyüzü ve deniz bir araya gelmiş gibi görünüyor.

Bilim insanlarının yüzyıllardır peşinde olduğu volkanik şimşekler

Bu şimşekler büyük yanardağ patlamaları sırasında ortaya çıkar. Kül ve volkanik buhar parçacıklarından oluşur.

Zodyak yıldız bulutu

İnanılmaz, değil mi?!

Uzaylı yumurtalarına benzeyen mantarlar

Clathrus archeri veya “şeytanın parmakları”, yosunların arasında yetişen sıra dışı mantarlardır.

Cennetten gelen ilahi ışıklar

Buz kristallerinin ışığı yansıtması sonucu oluşur. Çok sayıda sütun olduğunda, ışık ormanı olarak adlandırılır.

Cehennemden kaçan ateş parçası

Eski kültürlerde, böyle bir hortumun, şeytanların insan dünyasına gelişini sembolize ettiğine inanılıyordu.

Mammatus bulutları

Bu bulutlar nadiren görünür ve bizi hemen fantastik bir dünyaya götürürler. Her zaman tamamen hareketsizdirler.

Top şeklindeki şimşek

Şimdiye kadar, sebebini açıklamaya çalışan tek bir teori bile yok. Ama sıradan bir şimşekten farklı olduğu kesin.

Fata Morgana etkisi

Efsaneye göre, denizlerin dibinde, gezginleri korkutan Morgana adında bir peri yaşar. Böylece, uçan gemiler hakkında efsaneler doğmuştur. Ama aslında durum, farklı yoğunluktaki hava katmanlarının değişimi ile ilgilidir.

İçerden yanan ağaç

Sihir yok, sadece bir yıldırım. Sonuç olarak ağaç günlerce yavaşça yanabilir ve daha sonra içerden patlayabilir.

Devasa hortumlar

Тот самый самолет, пролетающий мимо смерчей в Сочи ✈️. ➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖ 🌴☀vk.com/sochi_official☀🌴 Это Сочи, детка! Типичный Сочи ➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖ 📸- @alvrnc #Сочи#Адлер#БольшойСочи#СочиПарк#РозаХутор#ГоркиГород#Горнаякарусель#Краснаяполяна#Москва#Питер#Спб#сочи2017#море#Sochi#Sochi2017#Russia#RU#93#vsco#vscocam#sochifornia#ялюблюсочи#ilovesochi#sochidetka#Краснодар#Туапсе#Новороссийск#Геленджик#санктпетербург

Это Сочи, Детка! Типичный Сочи (@sochi_detka)'in paylaştığı bir gönderi ()

Fırtına bulutları suyun yüzeyine indiğinde ve suyu yukarı doğru çekmeye başladığında, devasa hortumlar oluşur. Bulutlar, suyu uzun mesafelere taşıyabildiği için bir süre sonra sağanak yağmura dönüşür.

Antarktika’nın gizemli “Kan Şelaleleri”.

Avustralyalı jeolog Griffith Taylor, buzullardan Lake Bonney’e akan kırmızı bir şelale keşfettiğinden beri 106 yıl geçti. İlk olarak, suyun kırmızı renginin kırmızı alglerden kaynaklandığı düşünülüyordu, ancak daha sonra koyu kırmızı rengin oksitlenmiş demire bağlı olduğu doğrulandı. Demir bakımından zengin su, hava ile temas ettiğinde paslanır ve aktığı yerdeki buzlar üzerinde kırmızı lekeler bırakır.

Kanada’daki Neon Yeşili Nehir

Kanada’daki Goldstream Eyalet Parkı’ndaki Gulfstream Nehri bir anda neon yeşili rengine dönüştü. Hiçbir balık veya hayvan zarar görmedi ve su birkaç saat sonra doğal rengine geri döndü. Bir fikri olan?!Yorumlar 0

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR