Dramatik filmler izlemek vücudunuzdaki ağrıları nasıl dindirir?


Dramatik filmler izlemek vücut ağrılarınıza gerçekten bir çözüm olabilir mi? Vücudunuzda bir ağrı hissediyorsanız bunun en basit çözümlerinden biri dramatik filmler izlemektir. Kulağa saçma gelebilir ancak eğer sizi ağlatan ya da derinden etkileyen filmler varsa onlar izlemek ağrıya olan toleransınızı artıracak ve bir süre sonra vücudunuzdaki ağrıların hafiflediğini ya da ağrıları hissetmediğinizi göreceksiniz.

Sizi üzen ve ağlatan filmler izledikten sonra vücudunuzda bir rahatlama hissedebilirsiniz. Bu şaşırtıcı olsa da ilginç bir şey değildir. Çünkü üzüntülü filmler izlediğinizde vücudunuzda doğal ağrı kesici özelliği olan kimyasalların salgılanması artar. Bu kimyasallar sizi daha iyi hissettirir. Ayrıca bu kimyasallar sayesinde vücudunuzun ağrıya, acıya, dışardan gelecek bir uyarana karşı toleransı artar.

Bunu test etmek amacıyla bir laboratuvar deneyi yapılmış ve katılımcılar iki gruba ayrılmıştır. Birinci gruba acıklı film izletilmiş. İkinci gruba ise belgesel film izletilmiş. Acıklı film izleyen grupta ağrı toleransı %13 oranında artarken belgesel izleyen gruptaki ağrı toleransı %4 azalmıştır. Sonuç olarak üzüntülü, travmatik, acıklı film izleyenlerin ağrı eşikleri arttığı için vücutlarındaki ağrıları bir süre sonra daha az hissetmeye başlıyorlar.

Dramatik televizyon dizilerinin çok rağbet görmesinin nedenlerinden biri de insanların bu dizi ve filmler sayesinde kendi hayatlarında yaşadıkları yoğun duyguları dışarıya aktarmalarıdır. Ara ara dizi ya da film izleyip ağlama terapileri gerçekleştirmeniz ruh sağlığınız için iyidir. Travmatik dizi ve film izlerken ağlamak antidepresan etkisi gösterir.


Yorumlar 0

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
Biçim Seç
Personel test
Kişilik hakkında bir şey ortaya koymayı amaçlayan sorular dizisi
Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Bir Olayı veya Görseli oylamaya sunmak için
İçerik
Gömülü ve Görsellerle içerik paylaşma
Liste
Klasik listeler oluşturun
Geri Sayım Listeleri
Klasik geri sayım listesi oluşturun
Açık Liste
Kendi öğenizi gönderin ve en iyi sunum için oy verin
Oylama Listesi
En iyi liste ögesisin belirlemek için oylamaya sunun
Meme
Özel memeler yapabilmek için kendi resimlerinizi yükleyin
Resim
Fotoğraf veya GIF
Gif
GIF formatı