Dünden Kalan Yemekleri Nasıl Isıtmanız Gerektiğini Biliyor musunuz?

Dünden kalan yemekleri nasıl ısıtmanız gerekiyor biliyor musunuz?


Herkes lezzetli yiyecekler yemeyi sever. Pizza, makarna veya börek, herkesin bir favori yemeği vardır. Beslenme kalitesinin yanı sıra, yemek yemek sosyal bir aktivitedir. Çoğu zaman arkadaşlarınızla ya da ailenizle dışarıda yemek yerken, gözlerimiz midemizden biraz daha aç olabilir ve yemeği paket yaptırırız. Ancak, bir yemek buzdolabına konulduktan sonra, tadı artık asla aynı olmaz.

Gıda israfı yapmamalıyız. Yiyeceklerinizi nasıl düzgün bir şekilde yeniden ısıtmanız gerektiğine dair bir ipucu listesi hazırladık. Bu sayede, bir daha asla bir şey atmak zorunda kalmayacaksınız.

1. Waffle

Waffle hamurunu buzdolabında saklamak ve büyük yer kaplamasına neden olmak yerine, tüm partiyi pişirin ve ertesi gün kalanlar için zaman geldiğinde, onları waffle makinesinde tekrar ısıtın ve yine çıtır ve güzel olacaklardır.

2. Makarna

Makarnayı yeniden ısıtmanın en iyi yolu, tabağı O şeklinde düzenlemek ve merkezde bir boşluk açmaktır. Bu, tabağın yüzey alanını arttırır ve makarnanızı altını yakmadan eşit olarak ısıtmanızı sağlar!

3. Kurabiye

Çoğu zaman, taze pişmiş kurabiyelerden oluşan bir parti sadece bir günde sertleşebilir. Bu başınıza geldiğinde, kurabiyeleri nemli bir kağıt havluya sarın ve birkaç saniye mikrodalgaya koyun. Bu sayede yumuşak ve sıcak kıvamlarına geri dönerler.

4. Makarna Sosu

Domatesli soslar, tekrar ısıtıldığında aslında daha da iyi olan birkaç şeyden biridir. Domatesler biraz karamelize edilir ve biraz terayağı ile bir tencereye konulduğunda tadı yoğunlaşır.

5. Kızartmalar

Kızarmış yiyeceklerinizi ısıtırken mikrodalgayı kullanmaktan kaçının, çünkü bu bol yağlı bir karışıklığa neden olabilir. Tost makinesini deneyin, bu sayede buğulanması engellenecektir.

6. Pilav

Pirinci taze tutmak için, tekrar ısıtırken biraz su ekleyin ve üst kısmına ıslak bir kağıt havlu yerleştirin. Bu, tanelerin kurumasını engellemeye yardımcı olur.

7. Çorba

Çorbaları yeniden ısıtmak için, yarım bardak su kaynatmak ve kabın içine eklemek harika bir yöntemdir. Soğuk ve hatta yarı dondurulmuş çorbaların ısınması, bazı bölgelerin soğuk kalmasına ve tabanın yanmasına neden olabilecek eşit olmayan ısı dağılımına neden olabilir.

8. Ekmek

Kulağa garip gelebilir, ama işe yarıyor. Ekmeği bir kağıt havluyla sarıp, nemlenene kadar suya batırın. Ardından, birkaç dakikalığına bir tost makinesi veya fırına koyun. İşlem bittiğinde, ekmeğiniz tekrar güzel ve gevrek olacak.

9. Pizza

Pizza diliminizi mikrodalgada yanına bir bardak sıcak su koyarak tekrar ısıtın. Bu hile sayesinde, pizzanız hamur gibi olmak yerine, tekrar gevrek ve taze hale gelecektir.

10. Soslu MakarnaSoslu makarnanızı tekrar ısıtmak için, tabağa biraz süt veya tereyağı ekleyip, mikrodalgaya koymadan önce karıştırın. Bu, makarnalarınızı tekrar kremsi ve lezzetli hale getirecektir. Mümkün oldukça, mikrodalga kullanmaktan kaçının. Bunun yerine, bir fırın, tost makinesi veya waffle ısıtıcısı kullanmak genellikle daha iyi alternatiflerdir. Bunların tümü, yiyecekleri tekrar ısıtmak için (görüldüğü üzere) birkaç yaratıcı şekilde kullanılabilir.

Soslu makarnanızı tekrar ısıtmak için, tabağa biraz süt veya tereyağı ekleyip, mikrodalgaya koymadan önce karıştırın. Bu, makarnalarınızı tekrar kremsi ve lezzetli hale getirecektir.

Mümkün oldukça, mikrodalga kullanmaktan kaçının. Bunun yerine, bir fırın, tost makinesi veya waffle ısıtıcısı kullanmak genellikle daha iyi alternatiflerdir. Bunların tümü, yiyecekleri tekrar ısıtmak için (görüldüğü üzere) birkaç yaratıcı şekilde kullanılabilir.Yorumlar 0

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
Biçim Seç
Personel test
Kişilik hakkında bir şey ortaya koymayı amaçlayan sorular dizisi
Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Bir Olayı veya Görseli oylamaya sunmak için
İçerik
Gömülü ve Görsellerle içerik paylaşma
Liste
Klasik listeler oluşturun
Geri Sayım Listeleri
Klasik geri sayım listesi oluşturun
Açık Liste
Kendi öğenizi gönderin ve en iyi sunum için oy verin
Oylama Listesi
En iyi liste ögesisin belirlemek için oylamaya sunun
Meme
Özel memeler yapabilmek için kendi resimlerinizi yükleyin
Resim
Fotoğraf veya GIF
Gif
GIF formatı