Dünya Çapında Büyük Değişikliklere Yol Açmış 14 Dizi/Film

Medya Galerisi.


14.Black Panther (Kara Panter) : İnsanlar barınaklardan kara kedi sahiplenmeye başladılar.

İnsanlar, Kara Panter filminin galasından sonra sığınaklardan kara kedi sahiplenmeye başladılar. Bazı sığınaklarda hiç kara kedi kalmadı. Daha önce, insanlar farklı batıl inançlardan dolayı kara kedilerle daha az ilgileniyorlardı.

13.Bambi : Avcıların sayısı yarıya düştü.

Çocukların ve yetişkinlerin sevilen karakteri olan Bambi, hikayeye göre annesi avcılar tarafından öldürüldükten sonra kendi başına hayatta kalmaya çalışır. 1942'deki filmin yayınlanmasından sonra, birçok avcı, bu hobilerinden sonsuza dek vazgeçti.

12.Silence of the Lambs (Kuzuların Sessizliği) : Polis teşkilatında çalışmak isteyen kadınların sayısı arttı.

FBI, filmin çekimlerinde aktif rol aldı. Jodie Foster, rolüne girmek için Quantico üssündeki bir eğitim kursuna katıldı. Büro temsilcileri, filmin yeni adayları çekeceğini umuyordu ve öyle de oldu. Clarice birçok kadına FBI ajanı olmaları için ilham verdi.

11.Jaws : Plajlara olan ilgi azaldı ve yeni kurallar getirildi.

Filmin yayınlanması, insanların plajlara karşı olan bakış açılarını yeniden gözden geçirmeye zorlarken, gazeteciler, insanlara gerçek köpekbalığı saldırılarının korkunç vakalarını anlatıyordu. Plajlara, özel ağlarla yüzme alanlarının kısıtlanması ve insanların sudan derhal tahliyesi için yeni güvenlik kuralları getirilmiştir.

10.Skyfall : Ustura satışları % 405 arttı.

Yönetmenin, filmdeki basit bir tıraş sahnesini görsel şölene dönüştürmesi inanılmaz bir şeydi ve güzel bir kızın elindeki tehlikeli bir ustura, yüz binlerce erkeği yeniden eski tarzda tıraş olmaya itti. Bu arada, tehlikeli tıraş araçlarına geçiş çevreciler tarafından desteklenmektedir, çünkü bu tür bıçaklar modern plastik tıraş bıçaklarından daha uzun ömürlüdür.

9.V for Vendetta : Hükümetler tarafından baskıya karşı aktif bir mücadelenin başlangıcı oldu.

Anonymous hareketi, filmin yayınlanmasından önce ortaya çıktı. Binlerce insan Guy Fawkes maskesini giydi ve yolsuzluğa karşı mücadeleye başladı.

8.Sideways (Yanyol) : Pinot noir şarabı, Amerikalılar arasında çok popüler oldu.

Filmin yayınlanmasından sonra, film boyunca ana karakter tarafından övülen Pinot Noir üzümünün şarabına olan ilgi beklenmedik bir şekilde büyüdü. Hiç kimse filmin ABD şarap pazarını çok fazla etkilemesini beklemiyordu, ama Pinot Noir, Amerikalıların en sevdiği şaraba dönüştü.

7.Baywatch (Sahil Güvenlik) : Çok sayıda genç, cankurtaran olmak için başvuruda bulundu.

Dizinin ilk bölümlerinden hemen sonra, kırmızı mayolar, kadınlar için plaj kıyafetlerinin en çok aranan öğesi haline geldi. Ardından, cankurtaran olarak çalışma ilgisi de arttı. Dünyadaki binlerce genç, hazırlık kurslarına alındı.

6.The X-Files (Gizli Dosyalar) : UFO'lara ve paranormal olaylara olan ilgi ciddi artış gösterdi.

Dizinin popülaritesi, insanların açıklanamayan her şeyi araştırmaya olan ilgisini uyandırdı. Dizinin bir diğer etkisi, UFO'larla ilgili çok sayıda fotoğraf ve video kanıtının ortaya çıkması ve internette binlerce UFO topluluğunun oluşmasıydı.

5.House M.D. : Doktorlar, gerçekteki bir vaka ile dizideki bir vaka arasındaki benzerliği fark ettikten sonra bir hastanın kalp yetmezliğinin nedenini belirlediler.

Bazı eksikliklere rağmen, doktorlar, House M.D. dizisini seviyorlar çünkü bu dizi, doktorların çalışmalarında yardımcı oluyor. Bir doktor, benzer şikayetleri olan bir hasta hakkında bir bölüm gördü ve sonunda gerçek hasta için doğru tedaviyi bulmayı başardı. Hastanın, bacağındaki metal implantın neden olduğu zehirlenme nedeniyle acı çektiği ortaya çıktı.

4.JFK : Hükümet bazı belgeleri açıklamak zorunda kaldı.

Film boyunca kahraman, komployla suçladığı hükümetle savaşıyordu ve Kennedy'nin nasıl ve neden öldürüldüğü hakkındaki gerçeğe ulaşmaya çalışıyordu. Filmin yayınlanmasından sonra ABD Kongresi, kendisine karşı yeni gelebilecek potansiyel suçlamalardan kaçınmak için Kennedy suikastıyla ilgili belgeleri açıkladı.

3.Jurassic Park : İnsanlar, içinde böcekler bulunan kehribar taşları satın almaya başladı.

Film o kadar popülerdi ki, içinde böcek bulunan kehribar taşı satıcıları milyoner oldular. Bazıları, korunan sivrisinekleri ciddi şekilde araştırmaya karar verirken, bazıları, taşları, dinozor klonlamasıyla ilgilenen bilim insanlarına ve girişimcilere satmayı planladı. Film sayesinde, bir dinozor klonlama fikrinin ne kadar gerçekçi olduğunu göstermek için tasarlanmış çok sayıda çalışma var.

2.Spectre : Meksika'da milyonlarca turistin beklentilerini karşılayacak bir festival düzenlendi.

Geçit töreni o kadar renkliydi ki, Meksika, festivali her yıl düzenlemek zorunda kaldı ve çünkü filmi izleyen milyonlarca turist, özel günün şerefine düzenlenen törenlere katılmak istediler.

1.Bernie : Mahkeme, karısının cinayetinden suçlu bulunan filmin ana karakterini serbest bıraktı.

Film, tabut yapımcısı olarak çalışan, mahallede iyi bir adam olarak kabul edilen ve yakınlaştığı yaşlı bir kadınla evlenen bir adamın gerçek hikayesine dayanıyor. Zamanla, yaşlı kadın değişti ve kocası onu kazara öldürene kadar onunla alay etti. Filmin yayınlanmasından sonra, avukat Jodie Cole, olayla ilgilenmeye başladı ve gerçek Bernie'yi hapishaneden kurtarmaya yardımcı olan yeni gerçekleri keşfetti.Yorumlar 0

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
Biçim Seç
Personel test
Kişilik hakkında bir şey ortaya koymayı amaçlayan sorular dizisi
Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Bir Olayı veya Görseli oylamaya sunmak için
İçerik
Gömülü ve Görsellerle içerik paylaşma
Liste
Klasik listeler oluşturun
Geri Sayım Listeleri
Klasik geri sayım listesi oluşturun
Açık Liste
Kendi öğenizi gönderin ve en iyi sunum için oy verin
Oylama Listesi
En iyi liste ögesisin belirlemek için oylamaya sunun
Meme
Özel memeler yapabilmek için kendi resimlerinizi yükleyin
Resim
Fotoğraf veya GIF
Gif
GIF formatı