Dünya genelinde yılın en çok kazanan YouTube Ünlüleri


Forbes; Captiv8, SocialBlade ve Pollstar’dan aldığı verilerin yanı sıra sektör çalışanlarıyla da röportaj yaparak YouTube’un en çok kazananlarını listeledi.

Bir zamanlar sadece Hollywood yıldızları ya da ünlü sporcuların sahip olduğu ayrıcalıklar bugün popüler YouTuber’lar için de geçerli. Neredeyse hepsinin bazı markalarla sponsorluk anlaşmaları var. Hatta kimilerinin kendi adına çıkan kıyafet serisi bile var. Forbes’un Captiv8, SocialBlade ve Pollstar’dan aldığı verilerin yanı sıra sektör çalışanlarıyla da röportaj yaparak gerçekleştirdiği hesaplamaların ardından ortaya çıkan rakamlar şu şekilde:

 

En Büyük Liste

  • Logan Paul – 14,5 milyon Dolar: Paul kardeşlerin büyüğü Logan, şaka videolarıyla tanınıyor. Bu yıl yaptığı bir intihar şakası üzerine tepki çeken Logan Paul daha sonra takipçilerinden özür dilemişti.
  • PewDiePie – 15,5 milyon Dolar: 72,5 milyon takipçiyle YouTube’un en çok takip edilen hesabına sahip olan Felix Kjellberg (namıdiğer PewDiePie) hakkındaki Yahudi düşmanlığı tartışmalarına rağmenson 1 yılda 15,5 milyon Dolar kazandı.
  • Jacksepticeye – 16 milyon Dolar: İrlanda’nın en popüler oyun yayıncısı Seán McLoughlin ağzı biraz bozuk olsa da Disney ile iş birliği yapabilecek popülariteye ulaştı.
  • Vanoss Gaming – 17 milyon Dolar: Kanadalı oyuncu Evan Fong yaptığı oyun yayınlarının yanı sıra bir yandan da hip-hop şarkıcısı olmak için çalışmalar yürütüyor.
  • Markiplier – 17,5 milyon Dolar: Hawaiili yayıncı Mark Fischbach, Markiplier adıyla uzun zamandır en popüler YouTuberlar arasında yer alıyor. Fischbach, İrlandalı yayıncı Jacksepticeye ile birlikte Cloak adlı bir kıyafet markası da oluşturdu.

Şu şekilde devam ediyor

  • Jeffree Star – 18 milyon Dolar: MySpace döneminden bu yana tanınan makyaj sanatçısı Jeffree Star. Kendi adıyla kurduğu kozmetik şirketiyle her yıl 100 milyon Dolar değerinde kozmetik ürünü satıyor.
  • DanTDM – 18,5 milyon Dolar: Geçtiğimiz yıl 16 milyon Dolar ile ilk sırada yer alan İngiliz oyuncu Daniel Middleton özellikle Minecraft alanında uzman. 6 yıldır kamera karşısında olan Middleton kendi markasıyla sırt çantaları, şapkalar ve kapüşonlu tişörtler satıyor.
  • Dude Perfect – 20 milyon Dolar: Pinpon toplarını doğru şekilde atıp, Oreo’lardan oluşan bir domino taşı düzenini harekete geçirmek. Bunun gibi ilginç yetenekleri olan beş adamdan oluşan ekibin YouTube’da milyonlarca kez izlenen videoları bulunuyor.
  • Jake Paul – 21,5 milyon Dolar: Rap şarkıları ve abisi Logan gibi şaka videolarıyla popülerliğe ulaşan Jake Paul bu yıl kariyerinin en iyi yılını geçirdi. Jake toplamda 3,5 milyardan fazla izlendi.
  • Ryan ToysReview – 22 milyon Dolar: 7 yaşındaki herhangi bir çocuktan çok da farkı olmayan Ryan Legoları, arabaları ve trenleri çok seviyor. 17 milyon takipçisi olan Ryan’ın koleksiyon ürünleri Walmart mağazalarında satılıyor.Yorumlar 0

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR