Dünya Nüfusu Gelecekte Nasıl Olacak?


Dünya nüfusu gelecekte nasıl olacak? Dünya nüfusu artmaya devam edecek mi? Bu sorular biz insanların en çok sorduğu soruların başında geliyor. Her yıl dünya nüfusunun giderek artacağı ve kaynakların artık yetmeyeceği konusunda uzmanlar tarafından pek çok uyarı yapılıyor. Başta ekonomi olmak üzere pek çok etkenin etkisiyle birlikte dünya şartları değişiyor. Uzmanlar değişen dünya şartlarıyla birlikte yeni tahminler yürütüyor. Uzmanlara göre kısa bir süre içerisinde insan nüfusu artmayacak aksine azalma eğilimi gösterecek. 

Dünya nüfusunun giderek arttığı su götürmez bir gerçek. Pek çok uzman dünya nüfusunun artmaya devam edeceğini belirtse de yapılan son araştırmalar pek uzak olmayan gelecekte insan nüfusunun artış hızının giderek düşeceğini ve dünya üzerinden insan nüfusunun giderek düşeceğini tahmin ediyor. Uzmanların yeni tahminlerine göre yakın gelecekte dünya nüfusu azalmaya başlayacak. 

Bilim insanları tarafından yapılan son araştırmalara göre 2100 yılında dünya nüfusu 11 milyarı bulacak. Empty Planet isimli kitabın yazarlarına göre yapılan araştırmalara göre 2100 yılından itibaren dünya nüfusu azalacak. Bunun nedeni ise yeni nüfusun artık çocuk yapma konusunda istekli olmaması ve artan maliyetlerin insanları belli bir çocuk sayısında sınırlandırması gösteriliyor. 

Nüfusun Azalmasının Nedeni Nedir?

Bilim insanları tarafından yazılan kitapta yapılan araştırmalarda kadınların dünyaya yeni bir canlı getirme konusunda çekinceleri olduğu belirtildi. Kadınların gelecekte çocuk doğurmamasının en büyük nedenleri ise dünyanın geleceğinin belirsizliği, ekonomik kaygılar ve kentlerin durumundaki endişeler gösteriliyor. 


Yorumlar 0

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
Biçim Seç
Personel test
Kişilik hakkında bir şey ortaya koymayı amaçlayan sorular dizisi
Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Bir Olayı veya Görseli oylamaya sunmak için
İçerik
Gömülü ve Görsellerle içerik paylaşma
Liste
Klasik listeler oluşturun
Geri Sayım Listeleri
Klasik geri sayım listesi oluşturun
Açık Liste
Kendi öğenizi gönderin ve en iyi sunum için oy verin
Oylama Listesi
En iyi liste ögesisin belirlemek için oylamaya sunun
Meme
Özel memeler yapabilmek için kendi resimlerinizi yükleyin
Resim
Fotoğraf veya GIF
Gif
GIF formatı