Dünyada ilk dijital devlet. Burada yaşamak ister misiniz?


Dünyada bir ilk dijital devlet, yakında hayata geçiyor. 19 Mayıs 2019 Tarihinde kurulacak olan bu devlet, dijital dünyanın gelişimini çok yakından takip etmemizi sağlayacak türden bir çalışma oluşturuyor.

Konuyla ilgili açıklama yapan Enis Timuçin şunları söyledi. Savaştan ve kandan beslenen, insan onurunu yok eden, inançları birer silaha dönüştürerek, kendi çıkarları uğruna insanlığı sömüren ve bu yolla dünyayı tüketen, tüm güçleri karşısına alacak etkin bir güç olan Birleşik Dünya Devleti’nin, herhangi bir toprak parçası üzerinde bulunmayacağını söyledi. Kurulacak olan dijital dünyada çalışmalar biraz daha farklı bir dilde yürüyecek. Bunun da sebebi insanların tamamen rahat ve özgür bir çalışmaya ulaşmasından geliyor. Peki nedir bu yeni dijital devlet ve şartları? Gelin bakalım!

Vergi Yok, Para Talebi Yok!

Birleşik Dünya Devleti vatandaşlarının yaşadıkları ülkenin vatandaşı olmayı sürdürerek çifte vatandaş olarak hayatlarına devam edeceklerini sözlerine ekleyen Enis Timuçin, ayrıca geleneksel devlet yapısından farklı olarak Birleşik Dünya Devleti’nin vatandaşlarından vergi adı altında veya başka bir gerekçeyle hiçbir şekilde para talebinde bulunmayacağını söyledi. Bu şekilde bir talep olduğu veya verilmiş olan vaatlerin yerine getirilmediği durumlarda ise vatandaşların tek taraflı olarak vatandaşlıklarını iptal etme haklarının olacağını kesin ve net bir dille ifade etti. En azından insanlar için bir alışveriş ya da iletişim şekli olarak ortaya çıkarılan bu dijital devlet, belki de yakın geleceğin sanal yaşamları adına çok daha önemli bir işaret olmaktadır. Öyle değil mi? Sizin düşünceniz nedir? 


Yorumlar 0

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR