Dünyamızın Aslında Çok Tuhaf Bir Yer Olduğunu Gösteren 10 Şey

Fotoğraf Galerisi.


Dünyamız inanılmaz ve bazen beklenmedik gerçeklerle doludur. Bazı şeyler sizi gerçekten şaşırtabilir. Bu içerikteki bilgiler sadece genel kültürünüzü geliştirmekle kalmayacak, aynı zamanda sizi neşelendirecektir.

Fransa'da bir ölü ile evlenmek yasaldır.

Yanlış okumadınız! Fransa'da eşlerden birinin ölü olması durumunda bile evlilik yapmak yasal olarak kabul edilir. Bu tarz bir evlilik yapmak aynı zamanda Çin ve Sudan'da da yasal. Yirminci yüzyılın başlarından beri Fransa'da ölmüş biriyle evlenmek için çok sayıda başvuru yapıldı ve bunların birçoğu onaylandı.

Devekuşlarının gözleri beyinlerinden daha büyüktür.

Devekuşlarının gözleri genellikle bilardo toplarına benzetilir. Gözleri o kadar büyüktür ki, kafalarında boş kalan yere sadece ceviz boyutunda bir beyin sığabilir. Beyinlerinin boyutu, gözlerinin boyutunun sadece yarısı kadardır.

Doğumda kullanılmak için icat edilen testere.

1830 yılında ortopedi uzmanı Bernhard Heine, kemik kesmekte kullanılmak için ilk cerrahi aracı icat etti. Bu testere zamanla, Sezaryen uygulamasına bir alternatif olan semptomatolojide son derece yararlı bulundu.

İzlanda'da köpek sahiplenmek 60 yıl boyunca yasaktı.

Yasak, köpeklerin echinococcosis (aynı zamanda tenyalar olarak da bilinir) taşıyıcıları olduğu tespit edildikten sonra 1924'te başladı. Bu paraziter hastalık son derece tehlikelidir, çünkü şiddetli bağırsak enfeksiyonlarına ve körlüğe sebep olabilir. 1984'te yasak kaldırıldı, bu 60 yılın ardından kediler İzlanda'daki en sevilen evcil hayvan oldu.

Hitmonlee ve Hitmonchan adındaki Pokemon'ların isimleri efsane aktörler Bruce Lee ve Jackie Chan'dan gelmektedir.

Aksiyon ve macera filmlerinin kahramanları, bu Pokemon'ların isimlerinin oluşturulmasında ilham kaynağı oldu. Şaşırtıcı olan ise, kimsenin Pokemon ve aktör isimlerinin benzerliğine dikkat etmemesi..

Köpek Bosco, 10 yıl boyunca Sunol belediye başkanıydı.

Labrador Retriever ve Rottweiler kırması olan Bosco adındaki bir köpek, küçük bir kasaba olan Sunol'un belediye başkanlığına seçildi. Bosco, bu görevini 1981'den 1994'te ölünceye kadar sürdürdü. Bazı gazeteler, belediye başkanının pozisyonunu alan bir köpeğin ABD seçim sisteminin kusuru olduğunu yazdı. Ancak Sunol sakinleri bunu bir jest olduğunu söylüyor. Bosco’nun 2008'de heykeli dikildi.

Donald Duck çizgi romanları, pantolon giymediği için 1970'lerde Finlandiya'da yasaklandı.

Dünyadaki en popüler ördek olan Donal Duck'ın çizgi romanları 1951'den beri Finlandiya'da sorunsuz bir şekilde yayınlanıyordu. Ancak, 1977'de Gençlik İşleri Komitesi artık onları satın almama kararı aldı. Kararın, bu karakterin pantolon giymediğinden dolayı gençlik için iyi örnek olmaması üzerine alındığı söylenmiştir. Günümüzde, Donald Duck çizgi roman kitapları Finlandiya çapında serbestçe yayılıyor ve yerel halk arasında yüksek talep görüyor.

İskoçyalıların "kar" ile alakalı 421 farklı kelimesi vardır.

Bu şaşırtıcı gerçek, İskoçların, kışlarını tanımlamaya çalışırken seçecekleri çok şey olduğu anlamına gelir. Spitters (düşen küçük kar taneleri), snaw-pouther (güzel yağan kar) ve flindrikin (kar banyosu) bu ifadelerden sadece birkaçı..

Kedilerin ön patilerinde 5, arka patilerinde ise 4 parmakları vardır.

Ön patilerindeki 5. parmakları daha iyi bir kavrayış için gereklidir. Kedileri olmayan insanlar bile perdelere, kanepelere ve ağaçlara ne kadar kolay tırmandıklarını bilir. Ayrıca ön patilerinde, bulundukları yerlere kokularını bırakmak için kullandıkları özel bir bölüm de vardır. Bölgelerini işaretlemek için kullandıkları yöntemlerden biri..

Bonus: Garip güzellik testi.

Bu yöntem, internet üzerinde yaygınlaştı ve tuhaflığıyla rekorlar kırdı. Bir insanın ne kadar güzel tanımlamak için yapılıyor. Yapmanız gereken tek şey, işaret parmağınızı burnunuza ve baş parmağınıza çenenize yapıştırmak. sanki 'Şhh' demeye çalışıyormuş gibi! Eğer dudaklarınız parmağınıza dokunuyorsa, Tebrikler! Testi geçtiniz! Artık resmen güzelsiniz =)Yorumlar 0

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
Biçim Seç
Personel test
Kişilik hakkında bir şey ortaya koymayı amaçlayan sorular dizisi
Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Bir Olayı veya Görseli oylamaya sunmak için
İçerik
Gömülü ve Görsellerle içerik paylaşma
Liste
Klasik listeler oluşturun
Geri Sayım Listeleri
Klasik geri sayım listesi oluşturun
Açık Liste
Kendi öğenizi gönderin ve en iyi sunum için oy verin
Oylama Listesi
En iyi liste ögesisin belirlemek için oylamaya sunun
Meme
Özel memeler yapabilmek için kendi resimlerinizi yükleyin
Resim
Fotoğraf veya GIF
Gif
GIF formatı