Dünyanın en başarılı insanları ne yeyip içiyor?


Bu içerikte hepimizin yakından tanıdığı başarılı insanların ne yeyip içtiğine bakacağız. Gerçekten de birbirinden tuhaf beslenme alışkanlıkları var. 

Steve Jobs

Steve Jobs’un uçlarda yaşayan biri olduğunu hepimiz biliriz. Ve kendisinin gerçekten tuhaf bir yeme alışkanlığı bulunuyormuş. Öncelikle Steve Jobs bir vejetaryen idi. Bazı zamanlar bir hafta boyunca tek çeşit yemek ile beslenirmiş, ki bu havuç ya da elma olurmuş. Bazense haftalarca aç kalırmış. Japonya’ya yaptığı gezilerde ise suşi yiyerek vejetaryen diyetine ara verirmiş.

Elon Musk

Elon Musk’ın çok yoğun bir iş hayatı var, takdir edersiniz ki. Kahvaltı için vakit bile ayıramadığını belirtiyor. Bu yüzden çikolata yediğini ifade ediyor. Evet, yanlış duymadınız; Tesla ve SpaceX’in CEO’su Elon Musk kahvaltıda çikolata yiyor. Aynı zamanda kendisinin günde sekiz kutu diyet kola içtiği biliniyor.

Mark Zuckerberg

Facebook CEO’su Mark Zuckerberg, yediği ürünlerin değerini bilen bir tüketici. Bu nedenle garip yeme alışkanlıklarının Fortune-500 kulübüne katılmış. Ayrıca sürdürülebilir tarım ve hayvan yetiştirme konusunda çok şey öğrendiği bilinmekte.

Warren Buffett

Amerikalı milyarder 6 yaşındaki bir çocuk gibi yemek yediğini söylüyor. Bunun sebebiyse bu yaştaki çocukların ölüm oranının çok düşük olmasıymış. Bu yüzden 85 yaşında olmasına rağmen kahvaltıda çikolatalı dondurma, iş yerindeyse günde 5 adet kola ve patates cipsi yiyormuş.

Richard Branson

Şimdiye kadar okumuş olduğunuz başarılı liderlerin gerçekten de tuhaf yeme alışkanlıkları var ama Richard Branson’un daha sağlıklı bir beslenme anlayışı bulunuyor. Günde 20 bardaktan fazla İngiliz çayı içiyor ve şöyle diyor: “Karayipler’de bile olsam 20 fincan çay içmeliyim.” Kahvaltıda ise meyve salatası ve müsli yiyor.

Biçim Seç
Personel test
Kişilik hakkında bir şey ortaya koymayı amaçlayan sorular dizisi
Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Bir Olayı veya Görseli oylamaya sunmak için
İçerik
Gömülü ve Görsellerle içerik paylaşma
Liste
Klasik listeler oluşturun
Geri Sayım Listeleri
Klasik geri sayım listesi oluşturun
Açık Liste
Kendi öğenizi gönderin ve en iyi sunum için oy verin
Oylama Listesi
En iyi liste ögesisin belirlemek için oylamaya sunun
Meme
Özel memeler yapabilmek için kendi resimlerinizi yükleyin
Resim
Fotoğraf veya GIF
Gif
GIF formatı