Dünyanın En Etkileyici 3 Doğal Güzelliği


Dünyanın en güzel  yerleri diyebileceğiniz ve görünce büyüleneceğinizi düşündüğümüz bu 3 doğa harikasını sizler için seçtik.

1. Büyük Muhteşem Mavi Delik, Belize

Fotoğraf’ta gördüğünüz bu göz alıcı çukur, Belize’de yer alır ve tamamen doğal bir oluşumdur. Aynı zamanda, yeraltı kaynaklarının kireç taşını çözmesiyle birlikte ortaya çıkmış bir yapı.Aynı zamanda, 300 metre çapında ve yaklaşık 125 metre derinliğinde olan bu mavi delik, tüplü dalış yapmak isteyenler için dünya üzerindeki en iyi yerlerden birisi.

2. Hırvatistan, Plitvice Gölleri

Hırvatistan’da bulunan bu muhteşem doğa harikası tam olarak 16 gölden oluşuyor ve her bir göl basamaklarla ve şelalelerle birbiriyle buluşuyor. Ahşap yürüyüş yollarını kullanarak, göllerin ve şelalelerin arasında dolaşarak bu muhteşem güzelliği keşfedebilirsiniz.

3. ABD, Nevada, Uçan Gayzer

Fotoğraf’ta gördüğünüz bu renkli gayzer bundan 40 yıl kadar önce, çöle dönüşmüş eski bir göl yatağında jeotermal enerji kaynaklarını delen işçiler, kaynağın toprak altından püskürmesiyle birlikte minerallerin yükselip bu formu oluşturmasına sebep olmuştur. Uçan Gayzer’in diğer gayzerlerden farklı olmasının sebebi sürekli püskürmesi. Sizce de çok enteresan değil mi ?

Biçim Seç
Personel test
Kişilik hakkında bir şey ortaya koymayı amaçlayan sorular dizisi
Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Bir Olayı veya Görseli oylamaya sunmak için
İçerik
Gömülü ve Görsellerle içerik paylaşma
Liste
Klasik listeler oluşturun
Geri Sayım Listeleri
Klasik geri sayım listesi oluşturun
Açık Liste
Kendi öğenizi gönderin ve en iyi sunum için oy verin
Oylama Listesi
En iyi liste ögesisin belirlemek için oylamaya sunun
Meme
Özel memeler yapabilmek için kendi resimlerinizi yükleyin
Resim
Fotoğraf veya GIF
Gif
GIF formatı