Dünyanın en ilginç meslekleri


Dünya’da standart meslekler dışında hiç akla gelmeyecek onlarca meslek de mevcut. Bazıları hem çok ilginç hem de çok kazançlı. İşte dünyanın dört bir yanından en ilginç meslekler…

1- Profesyonel deodorant koku testçileri

Toplu taşıma araçlarında maruz kaldığınız kötü kokular sizi rahatsız etse de gerçekte bu mesleği yapanlar var. Deodorant firmalarının ürünü test etmek için işe aldığı kişiler, ürünü sıktıktan sonra başka insanları kokluyor. Gerçekten garip bir meslek…

2- İtici (Oshiya)

Oshiya profesyonel bir meslek. Özellikle Japonya ve Çin gibi nüfusun yoğun olduğu kentlerde trenlerin maksimum kapasiteyle seyahat etmesi için görev alan ve trene binmeye çalışanları arkadan itenlere Oshiya deniyor. Bu mesleği genelde gelir elde etmek isteyen öğrenciler tercih ediyor.

3- Profesyonel idrar üreticileri

Geyiklerden idrar toplamanın oldukça karlı bir iş olduğunu biliyor muydunuz? Özellikle çiftçilik mesleğiyle uğraşanların tercih ettiği bu işin oldukça basit olduğu söyleniyor. Öte yandan yalnızca bir geyiğin idrarından 300 bin dolar kazanmak mümkün.

4- Evcil hayvan maması test edici

Bu meslek biraz mide bulandırıcı gelebilir. Hayvanların yedikleri mamaları test eden bu mesleğin erbabları genellikler doktora dereceli insanlar olurlar. Yedikleri yemin analizini yapıp raporunu yazmaları gerekmektedir.

5- Profesyonel yas tutuculuk

Avrupa’da gerçek bir meslek. Profesyonel yas tutucular isimlerinden de anlaşıldığı üzere özellikle cenaze zamanı gidip ağlarlar ve yas tutarlar. Özellikle İngiltere’de Rent a Car (Araba kiralama) sektörü gibi Rent a Mourner (Yas Tutucu Kirala) diye bir sektör mevcut.

6- Seksörlük

Dünyada yalnızca 200 kişinin çalıştığı seksörlük, kuluçkadan çıkan saatlik civcivlerin cinsiyetlerini belirleyenlere deniyor. Güney Kore’de yaygın olan bu meslek Türkiye’de ayda 12 bin TL gibi bir ücret kazandırıyor. Ancak bunu yapan kişi sayısı 17-18’i geçmiyor.

7- Profesyonel sarılıcı

İlk kez Asya’da ortaya çıkan bu meslek, tüm dünyaya yayılmış durumda. Profesyonel sarılıcılar ihtiyacınız olduğunda bizzat gelip size sarılarak rahatlamanızı sağlıyor. ABD’de bu mesleğin seansına 40-50 dolar alan profesyonel sarılıcılar işlerini gerçekten çok ciddiye alarak ve severek yapıyor.

8- Profesyonel nedime

Düğününüzde size yardımcı olacak, nedimelik yapacak arkadaşlarınız yok mu? Veya daha gösterişli ve kalabalık bir düğün mü tercih ediyorsunuz? O zaman sadece bir telefon yardımıyla profesyonel nedime ekibini düğününüze davet edebilirsiniz.

Biçim Seç
Personel test
Kişilik hakkında bir şey ortaya koymayı amaçlayan sorular dizisi
Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Bir Olayı veya Görseli oylamaya sunmak için
İçerik
Gömülü ve Görsellerle içerik paylaşma
Liste
Klasik listeler oluşturun
Geri Sayım Listeleri
Klasik geri sayım listesi oluşturun
Açık Liste
Kendi öğenizi gönderin ve en iyi sunum için oy verin
Oylama Listesi
En iyi liste ögesisin belirlemek için oylamaya sunun
Meme
Özel memeler yapabilmek için kendi resimlerinizi yükleyin
Resim
Fotoğraf veya GIF
Gif
GIF formatı