Dünyanın En Mutsuz Şehirleri Açıklandı!


Dünyanın en mutsuz şehirleri belli oldu. Dünya genelinde yapılan bir araştırmada aralarında İstanbul’un da bulunduğu dünyanın en mutsuz şehirleri sıralaması açıklandı. 

Dünya genelinde başarılı medya takip ve rapor ajanslarından birisi olan PRNet tarafından yapılan dünyanın en mutsuz şehirleri araştırmasının sonuna gelindi. Yapılan araştırmanın ardından Dünyanın en mutsuz şehirleri listesi kamuoyu ile paylaşıldı. 

2018 yılı verilerini kapsayan ve 146 ülke de bulunan şehirleri baz alan araştırma sonucunda Dünyanın en mutsuz şehirleri listelendi. Stres ve diğer etmenlere göre mutluluk seviyesinin oluşturularak, en mutsuz şehrin belirlendiği listede 1. Sırada Irak’ın başkenti Bağdat yer aldı. Listede Bağdat’ı Lagos, Dakar ve Kahire takip etti. 

İstanbul’da Listede Yer Aldı!

PRNet’in araştırmasında İstanbul dünyanın en mutsuz 30’uncu şehri oldu. PRNet ayrıca şehirlerle ilgili yapılan stres haberlerini de araştırdı. Yapılan araştırmaya göre 2018 yılı içerisinde “İstanbul” ve “stres” kelimelerini birlikte barındıran tam 1911 habere rastlanıldı. Haber başlıkları detaylı olarak incelendiğinde İstanbul’da yaşayan vatandaşlar en çok kira, konut ücretleri, trafik sıkıntısı ve hayat pahalılıkları gibi konularda şikayetlerini dile getiriyor. 


Yorumlar 0

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR