e-Devlet soyağacı sorgulama yeniden açıldı!


İlk açıldığı günden bu yana yoğun ilgi gören soy ağacı sorgulama işleme yeniden açıldı. Soy bilgilerini sorgulamak isteyen bir çok ziyaretçi yine E-devlet sistemine akın etti. Bunun yanında bir de yeni sistem entegre edildi.

e-Devlet soyağacı sorgulama hizmeti için milyonlarca vatandaşın bekleyişi sona erdi. Geçtiğimiz günlerde kullanıma sunulan Alt-Üst Soy Bilgisi Sorgulama hizmeti ile birlikte e-Devlet sistemleri kilitlendi ve sistem geçici süreyle askıya alındı. Daha sonrasında yapılan açıklamalarda sistemin kısa süre içinde erişime açılacağı ve teknik çalışmaların devam ettiği bildirildi.

 

Heyecanlı bekleyiş sona erdi ve e-Devlet soyağacı sorgulama hizmeti olan “Alt-Üst Soy Bilgisi Sorgulama” hizmeti, erişime açıldı. Milyonlarca vatandaş dün gece saatlerinde kullanıma yeniden sunulan e-Devlet soyağacı sorgulama hizmetine akın etti. Kısa süreli olsa da yoğunluk yaşandı ancak geçtiğimiz günlerde meydana gelen bir çökme sorunu yaşanmadı.

e-DEVLET SOYAĞACI SORGULAMA HİZMETİNDE YENİ SİSTEM

Sistem üzerinden soyağacını görüntülemek isteyen vatandaşlar, Alt Üst Soy Bilgisi sayfasına giderek soy bilgilerinin gönderilmesi için bir talep bırakıyor ve ardından bırakılan bu talep doğrultusunda e-Devlet sisteminden vatandaşın doğrulanmış cep telefonuna veya doğrulanmış mail adresine bilgilendirme mesajı gidiyor.

  Nuray Hafiftaş hayatını kaybettiYorumlar 0

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR