EBA Kursları Ne Zaman Başlıyor?


Eğitim Bilişim Ağı (EBA), Milli Eğitim Bakanlığı tarafından oluşturulan çevrimiçi sosyal eğitim platformudur.

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından gerçekleştirilen EBA kursları, öğrencilerin başvurularını tamamlamasının hemen ardından 2 Ekim 2017 tarihinde başlayacak ve 14 Ocak 2018 tarihine kadar sürecek. Bu süreçte eğitimlerini tamamlayan öğrenciler, eğer isterlerse ikinci dönem için de Destekleme ve Yetiştirme Kursları’na devam edebilecek.

İkinci dönem kurs başvuruları 7 Şubat 2018 tarihinde başlayacak ve 18 Şubat 2018 tarihine kadar sürecek. Başvuruların ardından ikinci dönem kursları 3 Mart 2018 tarihine başlayacak.

EBA Kurslarına Kimler Başvurabilir?

EBA kurslarına, Millî Eğitim Bakanlığına bağlı resmi/özel, ortaokullar, imam-hatip ortaokulları, resmi/özel ortaöğretim kurumları ve açık öğretim kurumlarına devam eden istekli öğrenciler ile mezun durumdaki kursiyerler başvurabilecek.

Örgün eğitime devam eden öğrenciler, okul/kurumlarından alacakları EBA şifresi ile e-kurs modülü üzerinden başvuru yapabilir.

Açık öğretim öğrencileri, halk eğitimi merkezi müdürlüklerince e-kurs modülünden verilecek e-kurs şifresi ile il/ilçe millî eğitim müdürlüklerindeki DYK komisyonlarınca belirlenen okulları tercih edecek şekilde başvurularını gerçekleştirebilecekler.

Özel öğretim kurumlarına devam eden öğrenciler (özel okul öğrencileri), okullarının bulundukları ilçedeki kurs merkezleri şubelerine başvurarak alacakları e-kurs şifresi ile aynı ilçedeki kurs merkezlerinden birine e-kurs modülü üzerinden başvuru yapabilecek.

EBA Nedir, Ne İşe Yarar?

Biçim Seç
Personel test
Kişilik hakkında bir şey ortaya koymayı amaçlayan sorular dizisi
Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Bir Olayı veya Görseli oylamaya sunmak için
İçerik
Gömülü ve Görsellerle içerik paylaşma
Liste
Klasik listeler oluşturun
Geri Sayım Listeleri
Klasik geri sayım listesi oluşturun
Açık Liste
Kendi öğenizi gönderin ve en iyi sunum için oy verin
Oylama Listesi
En iyi liste ögesisin belirlemek için oylamaya sunun
Meme
Özel memeler yapabilmek için kendi resimlerinizi yükleyin
Resim
Fotoğraf veya GIF
Gif
GIF formatı