EBA nedir? EBA ne işe yarar?


EBA’nın tam olarak açılımı “Eğitim Bilişim Ağı’dır.” MEB (Milli Eğitim Bakanlığı) tarafından oluşturulan EBA web üzerinden çalışan bir sosyal eğitim platformudur. Öğretmenlere ve öğrencilere eğitim alanında büyük kolaylıklar getiren EBA, öğretmen ve öğrencilerin hazırlamış oldukları içeriği de sisteme yükleyebiliyorlar. Ve yükledikleri içerikleri  giriş yapan tüm öğretmenler görebiliyor ve notlarını paylaşabiliyorlar.

Sistemin getirdiği kolaylıkların yanı sıra çevirimiçi bir öğretmen iletişim aracı olarakta kulanılmaktadır, EBA… Öğretmenlere sağlamış olduğu kolaylığın yanı sıra öğrenciler için büyük bir bilgi bankasıdır. Öğretmenlerin girdiği zengin içeriklere ulaşarak istedikleri donelerden faydalanabilme imkanına sahipler. Öğrenciler ders araştırmaları ya da ödev yaparken buradaki farklı içeriklerden faydalanarak öğrenme işini daha eğlenceli hale getirebilirler. Bunların yanı sıra sistem içerisinde ses dosyaları, video gibi kategori ve modüller bulunmaktadır. Bunlar üzerinden de öğrenciler gerekli çalışmalara yapabilirler.

  Üniversite Bittiğinde Bunları Çok Özleyeceksiniz!

Öğretmenler kendi arasında iletişim kurabilirken aynı zamanda mevcut içerik üzerinden de geliştirmeler yapabilirler. Böylece aynı noktada buluşup hem içeriğin geliştirmesini sağlayabilir hem de eğitime yön verecek orta bir noktada buluşma imkanı sağlar. Çevirimiçi sosyal platform olarak isimlendirdiğimiz EBA eğitim de yazılımın bir amaçtan çok araç olarakta kullanılabileceğini göstermektedir. Bilişim sektörünün önemini vurgularken aynı zaman da öğrenci ve öğretmenlerinde hayatını kolaylaştırmaktadır.

eba

EBA Nedir? Faydaları Nelerdir?

– Bir çok zengin içeriği bir arada toplar,

– Çevirimiçi yazılımların eğitime faydaları gösterir,

– Öğrenciler için zengin içerikleri bir arada toplar,

– Öğretmenler arasında iletişimi sağlar,

-Öğretmenler ve öğrenciler arasında bilgi paylaşılmını sağlar,

– Arşiv görevi görür,

– Var olan bilgiyi geliştirme olanağı sağlar,

– Tüm öğrenci şekillerine cevap verir,

– Öğretmenleri bir arada toplayarak ortak bilgi ve yönelimin gerçekleşmesine katkı sağlar,

– Teknolojinin amaç değil, eğitimde de kullanibelecek bir araç olduğunu gösteren bir sosyal platformdur.

  Üniversite Öğrencilerinin Bitmesini ve Bitmemesini İstediği 7 Şey

Platform içerisinde bulunan haber, video, müzik gibi farklı kategoriler kullanılarak hem öğrenebilir hem de eğlenebilirsiniz. Öğrenmeyi kolaylaştıran sosyal bir platformdur, EBA…Yorumlar 0

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR