Eğitim için gidilecek en iyi 5 ülke


Birçok ebeveyn artık çocuklarını eğitim için yurtdışına göndermeyi tercih ediyor. Yabancı dil eğitimi isteği başta olmak üzere, daha kaliteli ve nitelikli bir okulda eğitim görme, yabancı dil sayısını artırma gibi beklentiler yurtdışına olan talebi de olumlu etkiliyor. Kendi ülkesinin dışında eğitim alan öğrenciler hem turizme katkı sağlıyor hem de yeni kültürleri keşfederek deneyim kazanıyor. Yurtdışında eğitim için en çok tercih edilen 5 ülkeyi sizler için sıraladık.

1. Birleşik Krallık

Kırsal ve kozmopolit şehirlerin bir arada bulunduğu Birleşik Krallık’ta, doğa severler ve kültür meraklılarının memnun olabileceği birçok imkan var. Londra, Manchester, Glasgow, Oxford and Cambridge Birleşik Krallık’ta en çok tercih edilen şehirler.

2. Amerika

Öğrenciler tarafından en çok tercih edilen eyaletler Kaliforniya, Teksas ve New York, en popüler alanlar ise işletme ve yönetim, mühendislik, matematik ve bilgisayar bilimleri. Ülkede en çok tercih edilen kentler Boston, Chicago, San Francisco ve Los Angeles.  ABD’nin tek dezavantajı Türkiye’ye olan uzaklığı. Kısa süreli dil kursu, lisans ve yüksek lisans eğitimi için yoğun olarak tercih edilen ABD, Türkiye’de birçok iş imkanının da kapısını açıyor.

3. Malta

Kısa süreli dil eğitiminde listenin zirvesinde yer alan Malta, yabancı öğrenci cenneti olarak tanınıyor. Yabancı öğrencileri etkin olarak kullanan ülke, özellikle yoğun sezondaki turizm iş gücü ihtiyacını da bu öğrenciler aracılığıyla çözüyor. 3-6-12 aylık sürelerle dil eğitimi fırsatı sunan Malta, fiyat avantajı ile öğrencileri cezbediyor. Hem teorik eğitim alma hem de pratik yapma şansına kavuşan öğrenciler Türkiye’ye memnun dönüyor.

4. Kanada

Zorlu iklim şartları ve coğrafi uzaklığı ile Kanada, diğer ülkelerin bir adım gerisinde kalsa da Türk öğrencilerin en çok ilgi gösterdiği yerler arasında. Eğitimli nüfusa olan ihtiyacı göz önünde bulundurulduğunda, eğitim sonrası tanıdığı imkanlarla Kanada avantajlı konuma geliyor. Eğitim ve yüksek nitelikli yaşam kalitesi sunan ülke, suç oranının en düşük olduğu yerlerden biri. Kanada’yı tercih eden öğrenciler British Columbia’daki kayak pistlerinden kırsal Manitoba, hoşgörülü ve çok kültürlü olarak bilinen Toronto, Montreal, Vancouver ve Quebec kentleri ile farklı kültürel ve doğal deneyimler yaşama fırsatı buluyor. 

5. Avustralya

Türkiye’ye bir hayli uzak bir coğrafyada yer alan Avustralya, anadil avantajını kullanıyor. Rahat bir yaşam fırsatı ile Türk öğrencileri cezbeden ülke, bürokratik işlemler açısından da çok yormuyor. Avustralya’da geçirilecek zamanın insana katacağı olumlu değerleri göz ardı etmemek gerekiyor.   Hem macera hem de eğitimi bir arada deneyimlemek isteyen Türk öğrencilerin tercihi Avustralya kıtasından yana. 33 üniversite de çeşitli uluslararası sıralamalarda yer buluyor. Sidney, Melbourne, Brisbane, Perth ve Adelaide öğrenci kentleri olarak biliniyor.

Biçim Seç
Personel test
Kişilik hakkında bir şey ortaya koymayı amaçlayan sorular dizisi
Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Bir Olayı veya Görseli oylamaya sunmak için
İçerik
Gömülü ve Görsellerle içerik paylaşma
Liste
Klasik listeler oluşturun
Geri Sayım Listeleri
Klasik geri sayım listesi oluşturun
Açık Liste
Kendi öğenizi gönderin ve en iyi sunum için oy verin
Oylama Listesi
En iyi liste ögesisin belirlemek için oylamaya sunun
Meme
Özel memeler yapabilmek için kendi resimlerinizi yükleyin
Resim
Fotoğraf veya GIF
Gif
GIF formatı