Ehliyet Sınavı Soru ve Cevapları Yayınlandı


Milli Eğitim Bakanlığı’nın düzenlediği ehliyet sınavı 21 Nisan’da yapılmış ve akabinde adaylar heyecanla sonuçları beklemeye koyulmuştu. MEB adaylar için ehliyet sınavının sorularını ve cevap anahtarını yayınladı.

Milli Eğitim Bakanlığı’nın gerçekleştirdiği ehliyet sınavının bu yılki ikinci sınavı 21 Nisan’da yapılmıştı. Sınava giren adaylar heyecanla ehliyet sonuçlarını bekliyor. Bu arada Milli Eğitim Bakanlığı 21 Nisan’da yapılan ehliyet sınavının sorularını ve cevap anahtarlarını yayınladı. Hemen sizlerle paylaşalım:

(K KİTAPÇIĞI)

(L KİTAPÇIĞI)

(M KİTAPÇIĞI)

(N KİTAPÇIĞI)

Herkesin aklındaki soru ehliyet sınavının sonuçlarının ne zaman açıklanacağı. Bu yıl içinde ehliyet sınavı beş kez yapılacak. Bunlardan ikincisi geçtiğimiz günlerde, 21 Nisan’da yapılmıştı. Sonuçların ise 3 Mayıs’ta açıklanması bekleniyor.

Direksiyon sınavı tarihleri neler?

Ana sınav tarihleri şu şekilde: 12-13 Mayıs 2018 / 19-20 Mayıs 2018

Ara sınav tarihleri ise şu şekilde: 2-3 Haziran 2018 / 9-10 Haziran 2018

Peki ya sınav nasıl değerlendirilecek?

Cevap kağıtları 2 optik okuyucu ile birlikte okunur. Yanlış cevaplar dikkate alınmaz, doğru cevaplar tespit edilir. Doğrular 100 puan üzerinden hesaplanır. 100 üzerinden 70 alan adaylar başarılıdır.

21 Nisan’da M E B ‘ in gerçekleş tirmiş olduğu ehliyet sınavının sonuçları merak konusu. Sınava giren ve sonucu bekleyen adayların 3 Mayıs’a kadar beklemesi gerekiyor. Çünkü sonuçlar 3 Mayıs’ta açıklanacak. Sıanva giren adaylardan başarılı olanları şimdiden tebrik ediyoruz. Başarısız olanlar da üzülmeyin, bir dahaki sınava geçersiniz. 🙂Yorumlar 0

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR