EKPSS başvuruları başladı!


EKPSS başvuruları bugün itibariyle başladı. Engelli Kamu Personeli Seçme Sınavı başvurusu nasıl yapılır? Sınava girecek olan adaylar 6 Şubat -21 Şubat tarihleri arasında başvuru yapabilecekler.

 

EKPSS başvurularının başladığını ÖSYM resmi sitesinden duyurdu. Engelli Kamu Personeli Seçme Sınavı için başvuru tarihi ve detaylarını da veren ÖSYY, bekleyenlerin sorularına cevap verdi. İşte ÖSYM’nin resmi web sitesinden yaptığı duyuru…

DUYURU

“2018-EKPSS Başvuruları Alınacak Engelli Kamu Personel Seçme Sınavı ve Engellilerin Devlet Memurluğuna Alınmaları Hakkında Yönetmelik” uyarınca Engelli Kamu Personeli Seçme Sınavı Merkezimiz tarafından 22 Nisan 2018 tarihinde saat 10:15’de 81 il merkezinde uygulanacaktır.

  2018 KPSS Memur Alımı Ne Zaman?

Sınava girecek adaylar için başvurular, 6-21 Şubat 2018 tarihleri arasında alınacaktır. Sadece kuraya katılmak için başvuru yapacak adaylar için başvuru işlemleri 2-16 Mayıs 2018 tarihileri arasında yapılacaktır.

Sınava ilişkin başvuru, başvuru koşulları, sınav, değerlendirme, yerleştirme ve kuraya başvuracaklar ile ilgili kurallar ve işlemler, Ek’te yer alan 2018-EKPSS Kılavuzunda yer almakta olup 2018-EKPSS’ye ve kuraya başvuracak adayların bu kılavuzu dikkatle incelemeleri gerekmektedir.

Adaylara saygıyla duyurulur.

ÖSYM BAŞKANLIĞI


Yorumlar 0

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR